Arsenal počistio Čelsi

Arsenal je očitao lekciju Čelsiju u velikom londonskom derbiju 3:0 i stigao na diobu trećeg mjesta sa Evertonom i Liverpulom.

"Tobdžije" su sav posao završile u prvom dijelu. Već u 11. minutu Sančez je kaznio kardinalnu grešku Kejhila i rutinski matirao Kurtou za vođstvo "Tobdžija".

Tri minuta kasnije, Ivobi je uposlio Beljerina u šesnaestercu, a bek Arsenala spojio sa golom Volkota koji sa pet metara trese mrežu "plavaca".

U 40. minutu, Sančez i Ozil su se poigrali sa odbranom gostiju. Čileanac i Njemac su istrčali kontru, strijelac prvog gola je ovoga puta asistirao, a Ozil drop-kik udracem uz pomoć stative postigao treći gol za Arsenal i postavio konačnih 3:0.

Arsenal je tako srušio velikog rivala nakon pet godina, dok je Čelsi pretrpio drugi vezani poraz u prvenstvu.