Srbija je šampion Svjetske lige
Odbojkaši Srbije po prvi put u istoriji postali su šampioni Svjetske lige, pobjedom nad Brazilom od 3:0 (25:22, 25:22, 25:21). Finale u Poljskoj je značilo novo pisanje istorije Svjetske lige, pošto bi pobjedom Srbija postala deveti šampion, a Brazil prvak po deseti put. Finale je sjajno počeo Lisinac, a Jovović je pored njega dosta napada završavao i preko Podraščanina. Srbija je imala +2, ali su se Brazilci uvijek vraćali, a onda je u drugom dijelu seta, tim Nikole Grbića napravio seriju od 5:0. Došli su ubrzo do četiri set lopti „orlovi“, ali je Souza odličnim servisom smanjio na -2, da bi zatim servirao u mrežu i Srbija je povela sa 1:0. (25:22). Gdje su stali u prvom, odbojkaši Srbije nastavili su u drugom setu. Odlična igra u polju dovela je do prednosti od 11:7. Ipak Brazilci tada prave seriju od 5:1, ali „orlovi“ uzvraćaju istom mjerom i stižu do +4. Višestruki svjetski i olimpijski šampioni prilaze na -1, kada Grbić uvodi povrijeđenog Nikića da poboljša prijem servisa i u tome uspjeva, te Srbija vodi sa 2:0 u setovima (25:22). U trećem setu se igralo poen za poen, Ivović je predvodio „orlove, a Foentes i Valas „karioke“ Dobrim servisom i prijemom Srbija na drugi tehnički tajm-aut odlazi sa +5, i do kraja se igralo poen za poen, da bi nakon što je Eder poslao loptu u aut počelo veliko slavlje srpskih odbojkaša.