Srbija bolja od Rusije

Odbojkaška selekcija Srbije uspešno je započela učešće u Svetskoj ligi. Izabranici selektora Nikole Grbića deklasirali su domaćina Rusiju u Kalinjingradu rezultatom 3:0 u setovima (25:22, 34:32, 25:17). U prvom setu Rusi su poveli sa 9:3, ali su se naši odbojkaši trgli i preuzeli konce igre u svoju korist. Ubrzo su izjednačili na 10:10, potom i poveli sa 12:11. Na tehnički tajm-aut Srbija je otišla sa tri poena prednosti i do kraja seta rutinski održavala razliku za konačnih 25:22. Drugi set bio je najuzbudljiviji, rezultatska klackalica trajala je do samog kraja. Rusija je propustila četiri set lopte, dok je Srbija uspela da iskoristi petu posle fantastičnog bloka Luburića za vođstvo od 2:0 u setovima. Treći set doneo je borbu samo na njegovom početku. Nakon prvog tehničkog tajm-auta naši reprezentativci su počeli da stvaraju prednost. Vodila je Srbija sa 14:9 i 19:13. Rusi su uspeli da priđu samo n 20:16, ali to je bilo sve od njih na ovom susretu. Najefikasniji poenter u redovima Srbije bio je Srećko Lisinac sa 14 poena, dva manje ostvario je Miloš Nikić, dok je Dražen Luburić zabeležio 10 poena. Naša reprezentacija je po prvi put trijumfovala na gostovanju u Rusiji posle 10 poraza. U 2. kolu, u subotu, 18. juna, Srbija će igrati protiv Bugarske od 16,40 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 19. juna protiv Poljske takođe od 16,40 časova.