Mostar stao u Istočnom Sarajevu

Klub Malog fudbala Tango savladao je na domaćem parketu ekipu Mostar SG sa 5:3 u utakmici koja je obilovala rezultatskim preokretima.

Domaći su na otvaranju utakmice propustili nekoliko sjajnih prilika, a kazna za promašaje stigla je u 9. minutu. Mostarci su izveli brz kontranapad po levoj strani. Ahmet Husnić je nesebično uposlio Benjamina Šikala, kome nije bilo teško da sa tri metra savlada nemoćnog golmana Adnana Delihasanovića. Na izjednačenje se čekalo dva minuta. Kapiten Mirko Čampara je izveo aut, a Dragan Ikonić preciznim udarcem sa osam metara pogodio je donji levi ugao.
U nastavku je viđeno šest golova. Edin Mršo je u 27. minutu doveo Mostarce u novo vođstvo. Minut kasnije Čampara je izjednačio iz penala, a u 29. minutu Tango je prvi put poveo. Strelac je bio Ognjen Erić. Uspeli su gosti da poravnaju u 35. minutu golom Alije Ljeljka, a da sva tri boda ostanu u Istočnom Sarajevu pobrinuo se Miloš Tanasković u 38. minutu. Konačnih 5:3 postavio je Erić u posledenjoj minuti utakmice.

Premijer futsal liga BiH

KMF TANGO        (1) 5
MNK MOSTAR SG    (1) 3

Strelci: 0:1 Šikalo u 9, 1:1 Ikonić u 11, 1:2 Mršo u 27, 2:2 Čampara (penal) u 28, 3:2 Erić u 29, 3:3 Ljeljak u 35, 4:3 Tanasković u 38, 5:3 Erić u 40. minutu. Dvorana: OŠ ''Aleksa Šantić'' Vojkovići. Gledalaca: 50. Sudije: Damir Knežević (Livno), Adis Duraković (Bugojno), Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Slavko Marjanović (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Mršo, Ljeljak, Husnić (Mostar SG). Akumulativni prekršaji: Tango (2+4), Mostar SG (2+5).

KMF TANGO: Delihasanović, Čampara, Sipović, Ikonić, Erić, Bogdanović, Gengo, Milošević, Hadžić, Jokić, Elez, Tanasković, Gušo, Kerla. Trener: Srđan Lubura.

MNK MOSTAR SG: Galić, Mršo, Husnić, Salčin, Aladžić, Memić, Šikalo, Ljeljak, Tanović, Batlak. Trener: -.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred