Srbija demonstrirala silu protiv Španaca

Vaterpolisti Srbije savladali su selekciju Španije sa 11:5 u 2.kolu Svjetskog prvenstva u Budimpešti. Poslije ubjedljive pobjede nad Južnom Afrikom, tim Dejana Savića igrao je protiv Španije, a prvih pet minuta mreže su mirovale. Onda su Španci iskoritili igrača više i poveli, da bi Prlainović već u sledećem napadu izjednačio. Veoma brzo je Andrija ponovo savladao protivničkog golmana, a zatim je Filipović iz peterca povećao na 3:1. U drugoj četvrtini nakon sjajne kombinacije Ubović postiže gol za 4:1, dok je na 5:1, fantastičnim golom u zadnjoj sekundi napada, povećao Dušan Mandić. Drugo poluvrijeme je počelo veoma efikasno, prvo je Espanjol prekinuo seriju Srbije od 5:0, ali Aleksić na asistenciju Ćuka vraća na +4. Ponovo su Španci iskoristili igrača više i smanjili na 6:3, no Filipović postiže gol za 7:3, da bi Mitrović donio dotad najveću razliku od +5 (8:3). I Pijetlović se kasnije upisao u listu strijelaca za 9:3, ali Baroso smanjuje na 9:4. Do kraja utakmice viđena su još tri gola i to je Ubović ponovo matirao protivničkog golmana, za njim je isto uradio i Ćuk, a u zadnjim sekundama Španci smanjuju na konačnih 11:5. Naredni meč selekcije Srbije igra protiv Grčke u petak u 10:50h.