02.08.2017 Administrator DC

Naša krila raširila krila

Završen je memorjalni turnir u fudbalu u Kožuhama trijumfom ekipe Naša krila iz Kostajnice koji su tako odbranili lani osvojeni pehar. Oni su u finalu porazili domaću ekipu Hajduka rezultatom 3:1. Treće mjesto zauzeo je BSK koji je nakon izvođenja kaznenih udaraca bio bolji od Vučijaka 7:6 u regularnom toku bilo je 2:2.

Majevčani su došli u vođstvo 1:0 golom Dragana Bogdanovića u 3.minutu. Tri minuta kasnije BSK dolazi do izjednačenja a strijelac je bio Miloš Filipović. Potpuni preokret desio se u 28.minutu kad a je efektno iz slobodnog udarca za 1:2 pogodio Slađan Damjanović. U 50.muinutu ponovo na sceni je Dragan Bogdanović koji je poravnao na 2:2 što je bio i konačan rezultat pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Svi bušletićani su bili uspješni sa bijele tačke, dok je Bojan Užara iz redova Vučijaka pogodio prečku.

U finalnoj utakmici domaći Hajduk je poveo 1:0 golom Zorana Živanovića. Na 1:1 je izjednačio Igor Filipović u 39.minutu. Preokret od 1:2 donosi Elvir mešić u 42, a konačnih 1:3 postavio je Mario paravac u 54.minutu.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Mladen Žilić iz ekipe naša krila, najubojitiji tobdžija turnira je Slađan Damjanović iz BSK-a, dok je najbolji igrač Zoran Živanović iz Hajduka.

ZA TREĆE MJESTO:

VUČIJAK – BSK 2:2 (1:2) PENALIMA 6:7

Strijelci: 1:0 Bogdanović u 3, 1:1 M.Filipović u 6, 1:2 Damjanović u 28, 2:2 Bogdanović u 50.minutu. Stadion: Hajduka. Gledalaca: 50. Sudija: Aleksandar Šarčević (Rudanka). Pomoćnici: Dražen Stojanović (Doboj) i Dejan Mitrović (Paležnica Gornja). Žuti kartoni: S.Starčević, Nikić (Vučijak), V.Vasiljević (BSK).

VUČIJAK: Ninković, Gajić, Mitrović, D.Starčević, S.Starčević, Užar, Miloš Živković, Mladen Živković, Nikić, Bogdanović, Tripić. Igrali su još: Miljić, Šumatić.
BSK: Č.Vasiljević, Božičković, Lazić, Damjanović, Gavrić, M.Filipović, D.Vasiljević, Gojković, M.Ostojić, Urošević, Popović. Igrali su još: V.Vasiljević, B.Ostojić, Vasić.

FINALE:

HAJDUK – NAŠA KRILA 1:3 (1:0)

Strijelci: 1:0 Živanović u 29, 1:1 Igor Filipović u 39, 1:2 Mešić u 42, 1:3 Paravac u 54.minutu. Stadion: Hajduka. HGledalaca: 70. Sudija: Dražen Stojanović (Doboj). Pomoćnici: Dejan Mitrović (Paležnica Gornja) I Aleksandar Šarčević (Rudanka).

HAJDUK: : Božić, Cvijanović, Lazić, Dejanović, Petrović, Živanović, Vasić, Stevanović, Đukanović, Savić, Miletić.
NAŠA KRILA: : Žilić, Kovačević, Jokić, Dragan Filipović, Prodić, Mešić, Sušić, Goranović, Paravac, Novaković, Čakarević. Igrali su još: igor Filipović, Ćelić.

Napa kriča Fotos:rtvdoboj.com/

BSK 3 : 0 Borac (K)
Željezničar 6 : 2 27. Juli
Zadrugar 1 : 2 Ozrenski sokolovi
Polet 2 : 3 Vučijak
4. juli 4 : 1 OFK Zborište