Ponovo Mo !

Foto/ Reuters

Probali su sve, nije uspjelo. Britanski atletičar Mo Farah nastavio je dominaciju na velikim takmičenjima osvojivši zlato na 10,000 metara na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Bilo je ovo prvo finale na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu, i na najbolji mogući način krenuo je za domaćina. Probali su Afrikanci, Etiopljani, Kenijci i Uganđani da od samog starta brzim tempom na izmjene slome Mo Faraha, ali nije se dao trideset četverogodišnji Britanac porijeklom iz Somalije, te je trku završio sa vremenom 26:49.53.

Nastavio je on tako svoj sjajan niz još od Olimpijskih igara u Londonu 2012. Od tada osvojio je zlatne medalje na 5000 i 10000 metara u svim finalima u kojima je učestvovao računajući Svjetska prvenstva u Moskvi i Pekingu, Olimpijske igre u Londonu i Rio de Žaneiru, te Evropsko prvenstvo u Cirihu 2014 godine.

Srebrenu medalju osvojio je Džošua Kiprui Čeptegei iz Ugande, a bronza je pripala Polu Kipnegiču Tanuiju iz Kenije.