Pridjel demontirao Hajduk

Fudbaleri OFK Pridjela zabilježili su drugu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Hajduka iz Batkuše koji je do ovog  kola bio lider rezultatom 2:0. Oni su tako doživjeli prvi poraz. Sada su obje ekipe bodovno poravnate na prvenstvenoj tabeli.

Domaći su poveli već u 15.minutu golom Mladena Gligorića u 15.minutu. Na samom startu drugog dijela tačnije u 47.minutu dosuđen je kazneni udarac za domaće, a siguran realizator sa bijele tačke bio je kapiten Aleksandar Petković.

OFK pridjel u narednom kolu gostuje u Obudovcu kod Crvene zvijezde, dok Batkušani na svom terenu dočekuju Rudanku.,javlja RTV Doboj.

OFK PRIDJEL – HAJDUK 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gligorić u 15, 2:0 Petković u 47 (iz jedanaesterca). Stadion: ”Bare”. Gledalaca: 50. Sudija: Zoran Tepić (Derventa) . Pomoćnici: Slaven Budeša (Derventa) i Đorđe Topalović (Doboj). Delegat: Slobodan Sajlović (Doboj). Žuti kartoni: Kršić, Jović, Janjanin (OFK Pridjel), Mitrović (Hajduk). Crveni karton: Brano Marković (Hajduk) u 81.minutu.

OFK PRIDJEL: Đurić , D.Blagojević , Kršić , Petković , Jović  (od 64.minuta Janjanin ), Filipović , Marković , Gligorić , Todorović  (od 55. Kiperović ), Ilić , Danilović  (od 72. Lukić ).

HAJDUK: Sarvan , Mitrović , Stanković , S.Popović , Ristanić , Kaurin , B.Marković  (od 65.M.Marković ), P.Popović , Simić , Stefanović  (od 39.minuta Tanasić ), Petrović  (od 75. Antić ).

Igrač utakmice: Mladen Gligorić (OFK Pridjel)