Mladost stala u Banjaluci

Juniori Borca sve do posljednjih desetak minuta bili su u rezultatskom zaostatku za ekipom Mladosti iz Doboja kod Kaknja u utakmici 20. kola Premijer lige, ali je stvari u svoje ruke u finišu meča preuzeo napadač crveno-plavih i najbolji strijelac našeg tima u takmičenju Dorian Kuruzović, postigavši dva gola za nova tri boda našeg tima, čime je “preskočen” današnji rival kada je u pitanju tabela, ali i uhvaćen rezultatski priključak za timovima u “zlatnoj sredini”.

Igrao se 20. minut kada su gostujući fudbaleri stekli rezultatsku prednost, a strijelac je bio Faruk Jusić. U 79. minutu spomenuti Dorian Kuruzović je izjednačio rezultat, dok je samo dva minuta kasnije promašio jedanaesterac kojem je prethodio prekršaj Almina Mušije.

Ipak, za neiskorišćen penal Kuruzović se iskupio u 86. minutu, postigavši danas drugi, a svoj ukupno sedmi gol od starta takmičenja.

Inače, ekipa Mladosti je samo 120 sekundi nakon Borčevog vodećeg gola ostala sa 10 igrača na terenu nakon što je glavni sudija Miloš Gigović zbog vrijeđanja i psovanja sa klupe nakon izlaska iz igre direktni crveni karton pokazao Harisu Džaferoviću, umjesto kojeg je u 85. minutu u igru ušao Emin Aščačić.

Šest kola prije kraja sezone juniori Borca zauzimaju deseto mjesto sa 22 boda, što je samo šest bodova manje od sedmoplasiranog Radnika, koji je danas poražen pred domaćom publikom od Krupe (0:3) i sa kojim će Borac odmjeriti snage u narednom kolu, ponovo u Banjaluci.

BORAC – MLADOST 2:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Jusić (20.), 1:1 Kuruzović (79.), 2:1 Kuruzović (86.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 30, sudija: Miloš Gigović (Gradiška), žuti kartoni: Dedić, Mušija (Mladost), crveni karton: Haris Džaferović (Mladost, 88. minut).

BORAC: Zeljković, Grahovac, Javorac, Arsić, Jagodić (od 46. minuta Banović), Burgić (od 70. minuta Martić), Turanjanin (od 58. minuta Mirčić), Kuruzović, Bamburać (od 46. minuta Bosnić), Nenad (od 46. minuta Milutinović), Vukobratović. Trener: Zoran Dragišić.

MLADOST: Dedić, Begić, Mehić, Mušija, Mrkalić, Čolak (od 69. minuta Duraković), Jusić (od 84. minuta Alajbegović), Imamović (od 70. minuta Kozica), Porča (od 46. minuta Kršić), Džaferović (od 85. minuta Aščalić), Trako. Trener: Admir Goga.

(borac-sport, foto: borac-sport)