SFK i Iskra finalisti

Odigrane su utakmice polufinala Kupa Bosne i Hercegovine za fudbalerke. U Mostaru su se sastali Emina i SFK 2000 Sarajevo. Goste u prednost u 31. minuti utakmice dovela je Tamara Bojat, a deset minuta kasnije za 0:2 pogodila je kapitenka Alisa Spahić, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor. U drugom poluvremenu u 58. minuti Mejrema Medić postiže gol za 0:3. Svoj drugi gol danas i četvrti za SFK 2000 Sarajevo u 65. minuti postiže Tamara Bojat. U nastavku za goste gol postiže i mlada Alma Krajnić, a konačnih 0:6, svojim trećim golom danas postavila je Tamara Bojat.

U drugoj utakmici u Bugojnu sastali su se Iskra i Banja Luka, a jedini gol na utakmici postigla je Lejla Koluh, te je tako odvela Iskru u finale protiv SFK 2000 Sarajevo. Finale se igra 23.05.2018. godine u Trening centru u Zenici.