Vojvodina rampa Slobodi

Fudbaleri Borca tačku na sumornu sezonu stavili su pobjedom nad tuzlanskom Slobodom. Crveno-plavi su tim sa Tušnja, u utakmici 10. kola Lige za opstanak, savladali rezultatom 2:0, a oba gla je postigao Petar Kunić, koji se sa 12 postignutih golova u sezoni izjednačio na drugom mjestu liste strijelaca sa Nemanjom Bilbijom (Zrinjski), Lukom Menalom (Široki Brijeg), Krstom Velkoskim (Sarajevo) i Goranom Zakarićem (Željezničar).

Prvi gol na današnjoj utakmici Kunić je postigao u 14. minutu, kada ga je faulirao Borislav Terzić u šesnaestercu gostiju, što je glavni sudija Luka Bilbija okarakterisao kao jedanaesterac, čiji je napadač našeg tima bio siguran realizator. Igrao se 57. minut kada je Kunić po drugi put poentirao i postavio konačan rezultat: Predrag Zekanović je šutirao, Adnan Hadžić odbio loptu, ali samo do Kunića koji se našao na pravom mjestu.

Fudbalski klub Borac takmičarsku sezonu je okončao na devetom mjestu sa 38 bodova, prestigavši današnjom pobjedom Tuzlake, koji su zauzeli posljednje mjesto u sigurnoj zoni sa 36 bodova. U niži rang su ispali Čelik sa 28 i Vitez sa 15 bodova.

BORAC – SLOBODA 2:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Kunić (penal, 14.), 2:0 Kunić (57.), stadion: Gradski, gledalaca: 100, sudija: Luka Bilbija (Prijedor), žuti kartoni: Veselinović, Glišić (Borac).

BORAC: Vukliš, Ojdanić, Kunić (od 74. minuta Glišić), Žeravica, Majkić, Zarić, Danilović, Janičić, Veselinović (od 46. minuta Bunić), Čudić (od 69. minuta Kondić), Zekanović. Trener: Darko Vojvodić.

SLOBODA: Hadžić, Terzić, Salihović, Rustemović, Todorović, Smajić, Grahovac, Osmanagić (od 75. minuta Musić), Husić (od 40. minuta Hrvanović), Ivetić, Ignjatović. Trener: Slavko Petrović.

(borac-sport, foto: borac-sport)