Petarda Zrinjskom

Pioniri Fudbalskog kluba Borac danas su na oproštaju od domaće publike u ovoj premijerligaškoj sezoni deklasirali ekipu mostarskog Zrinjskog rezultatom 5:1, te potvrdili osvajanje trećeg mjesta na kraju sezone, iza Sarajeva i Željezničara. Posljednje kolo igra se sljedećeg vikenda, kada će izabranici Predraga Majkića gostovati u Doboju kod Kaknja ekipi Mladosti.

Kuriozitet sa današnje utakmice predstavlja činjenica da je svih šest golova postignuto u drugom poluvremenu!? Tri gola viđena su u periodu od 40. do 44. minuta: Borac je stigao do prednosti golom Davida Vukovića, vođstvo je udvostručio Vukašin Daničić, dok je vrlo brzo zaostatak gostiju smanjio Sandro Stanić.

Preostala tri gola postignuta su u intervalu od 54. do 63. minuta: prvo je Marko Babić, koji je u 45. minutu zamijenio strijelca drugog gola Vukašina Daničića, poentirao za 3:1, a sudbinu Mostaraca zaključio je Danijel Šunić koji je za tri minuta dva puta zatresao mrežu gostujućeg sastava.

BORAC – ZRINJSKI 5:1 (0:0)

strijelci: 1:0 Vuković (40.), 2:0 Daničić (41.), 2:1 Stanić (44.), 3:1 Babić (54.), 4:1 Šunić (60.), 5:1 Šunić (63.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 50, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: Ćebić (Borac).

BORAC: Damjanović, Gojić (od 41. minuta Marinović), Račić, Drča, Daničić (od 45. minuta Babić), Puškar, Šunić, Jokić, Dragoljić (od 54. minuta Jotić), Šupuk (od 65. minuta Bukvić), Vuković (od 54. minuta Ćebić). Trener: Predrag Majkić.

ZRINJSKI: Sefo, Ivanković, Stanić, Vrankić, Čule, Buturović, Bogdan (od 36. minuta Gažo), Šunjić (od 55. minuta Kolobara), Džidić (od 53. minuta Musa), Đogić (od 48. minuta Novak), Sabljić (od 30. minuta Šakota). Trener: Dubravko Orlović.

(borac-sport, foto: borac-sport)

GOŠK 2 : 2 Vitez
Sarajevo 6 : 0 Čelik
Željezničar 8 : 2 Mladost
Borac 5 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 0 : 0 Krupa
Sloboda 2 : 2 Radnik