Srpkinje ubjedljive protiv Rusije u Kraljevu

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju Rusije u Kraljevu sa 3:0 (25:23, 25:19, 25:18) u prvom meču trećeg vikenda Lige nacija.

Poslije odbojkaša u Kraljevu su zaigrale i odbojkašice i sjajno otvorile meč protiv Ruskinja. Povele su sa 17:12, ali gošće prilaze na -1. Tim Zorana Terzića odvojio se na tri poena i kasnije osvojio set sa 25:23. Na startu drugog seta domaći tim je sjajnim servisom Brankice Mihajlović stigao do 5:1, a na prvom tehničkom tajm-autu rezultat je bio 8:3.  Prišle su Ruskinje na -2, ali su djevojke u plavim dresovima održavale prednost, kasnije je i povećale i pripao im je drugi set rezultatom 25:19.

Treći set je na početku bio veoma izjednačen, da bi Srpkinje nakon prvog tehničkog tajm-auta od 8:7 stigla do 14:8. Kasnije su lagano privele meč kraju i trijumfovale sa 25:18. Najefikasnija na meču bila je Tijana Bošković sa 27 poena, a u Rusiji jedina sa dvocifrenim učinkom je Voronkova sa 17 poena. Ovo je šesta pobjeda Srbije u sedam mečeva i sutra od 20 časova igra protiv Belgije.