I treća pobjeda Srbije sa 3:2

Odbojkaši Srbije savladali su selekciju Australije sa 3:2 (25:23, 25:19, 20:25, 25:27, 15:9) u trećem meču drugog vikenda Lige nacija.

Poslije pobjeda u pet setova nad Bugarskom i Rusijom, tim Nikole Grbića ostvario je još jedan trijumf u taj-brejku. Iako je djelovalo da će nakon prva dva seta srpski odbojkaši veoma brzo riješiti pitanje pobjednika, tada je protivnik zaigrao mnogo bolje, lagano smanjio na 2:1, a onda u velikom drami četvrtog seta slavio sa 27:25. U odlučujućem setu nije bilo dileme o pobjedniku, pošto je Srbija bila ubjedljiva sa 15:9.

Najefikasniji na meču bio je Dušan Petković sa 18 poena, Kovačević je imao 10, na drugoj strani Staples je osvojio 17, Ričards 16, Hodges 15, a O'dea 10 poena. Srbija sada ima skor od četiri pobjede i dva poraza, a naredni vikend igra u Francuskoj protiv domaćina, Argentine i Južne Koreje.