Slaven bolji od Slobode

Fudbaleri Slavena osvojili su Kup Opštine Novi Grad, tim iz Dobrljina do trofeja došao je boljim izvođenjem penala (5:4) nakon što je regularni deo završen bez pobjednika – 2:2. Tako je tim trenera Drage Ivančevića napravio iznenađenje na stadionu “Mlakve” pobedivši drugoligaša Slobodu i domaćina.

Iznenađenje je nagovestio nekadašnji fudbaler Slobode Mišo Jelisavac pogodivši iz penala u 3. minutu za vođstvo Dobrljinčana od 1:0. Prethodno je Starčević srušio Jovanića, a Puača pokazao na belu tačku. Samo minut kasnije izjednačio je Mateja Dodig trzajem glavom nakon centaršuta kapitena Slobode Kovačevića.

Početkom drugog dela ponovo je na sceni sjajni Mateja Dodig koji je fenomenalnim udarcem pogodio za preokret Slobode – 2:1. Tri minuta kasnije, tačnije u 49. minutu Kabić je takođe odličnim udarcem nakon odbijene lopte, posle slobodnog udarca doneo izjednačenje svom timu i postavio, kasnije će se ispostaviti konačan rezultat regularnog dela - 2:2.

U penal ruletu svi Slavenovi igrači bili su precizni, dok je u trećoj seriji golman pobjednika Karanović odbranio šut Vučena i tako svom timu doneo pehar koji je ekipi Slavena uručio načelnik Opštine Novi Grad Miroslav Drljača.

Sloboda (NG) – Slaven        6:7 (2:2, 1:1)

Stadion: Mlakve. Gledalaca: 200. Strelci: Dodig u 4. i 46. minutu za Slobodu, a Jelisavac u 3. (iz penala) i Kabić u 49. minutu za Slaven. Sudija: Duško Puača (Novi Grad). Strelci iz penala: Kovačević, M. Ćulibrk, Starčević i Kondić za Slobodu, a Popović, Kabić, Radić, Rajlić i Đurašinović za Slaven. Žuti kartoni: Nedimović (Sloboda), Kabić (Slaven).

SLOBODA (NG): Kondić , Starčević , Pačavra , D. Ćulibrk  (od 68. Novaković ), Vučen , Davidović , Kovačević , M. Ćulibrk , Vejnović , Nedimović , Dodig .

SLAVEN: Karanović , Radić , Kolundžija , Đurašinović , Jovanić , Gligić , Kabić , Jelisavac  (od 39. Kostić ), Vuković  (od 71. Zorić ), Vukojević  (od 75. Popović ).

Igrač utakmice: Karanović.