Zvijezdi 09 startni bod

I kadeti Sarajeva i Radnika su u Butmiru odigrali korketnu utakmicu bez kartona, a domaćin je slavio sa 2:0 pogotcima Dženita Hajdarevića u 29. i 40. minutu i tako je na startu novog šampionata doneo svom timu tri boda.

Sarajevo – Radnik      2:0 (2:0)

Trening centar FK Sarajevo u Butmiru. Gledalaca: 100. Sudija: Ermin Sivac (Zenica) 7. Strelac: Hajdarević u 29. i 40. minutu.

SARAJEVO: Šahinović 7, Živković 7, Sejmenović 6,5 (od 49. Hodžić -), Šuvalija 7, Mulaosmanović 7, Obuća 6,5 (od 78. Viteškić -), Đuderija 7, Hajdarević 8 (od 71. Nezirović -), Kečanović 7, Behmen 6,5 (od 57. Džafić 6,5), Tabak 6,5 (od 76. Erić -).

RADNIK: Trišić 6, Zupur 6,5, Erić 6, Božić 6 (od 41. Jahić 6), Novak 6,5, Milošević 6,5, Cvijetić 6 (od 41. Đurđević 6), Mirić 6,5, Ristić 6 (od 71. Petrović -), Vuković 6 (od 55. Manojlović -), Šukilović 6.

Igrač utakmice: Dženit Hajdarević (Sarajevo).

Zvijezda-09 – Mladost (DK) 0:0

Igralište u Etno selu Stanišići. Gledalaca: 50. Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 7. Žuti kartoni: Trako, Goralija, Semić, Petković (Mladost).

ZVIJEZDA-09: Manojlović 7, Janković 6,5, Janjić 6,5, Lukić 6,5, Popara 6,5, Karić 6 (od 65. Biberkić -), Beatović 6 (od 63. Antić -), Vintonji 6,5, Božić 6 (od 55. Tripunović -), Kovačević 6,5, Đurić 6 (od 46. Vidović 6).

MLADOST (DK): Merdić 6,5, Trako 6,5, Durmiš 6,5, Muflizović 6 (od 55. Omanović -), Čago 6 (od 33. Jašarspahić 6), Hrustanović 6,5, Sjerotanović 6 (od 51. Silajdžić -), Goralija 6 (od 74. K. Kulović -), M. Kulović 6 (od 68. Čizmić -), Semić 6, Petković 6.

Igrač utakmice: Strahinja Manojlović (Zvijezda-09).

Na otvaranju kadetske sezone u Etno selu Stanišići debitant Zvijezda-09 osvojio je prvi bod protiv vršnjaka iz Maldosti iz Doboja kod Kaknja. U uzbudljivoj utakmici i odigranih 80 minuta mreže se nisu tresle.

Rezultati

U prvom kolu pionirske Premijer lige BiH postignuti su ovi rezultati: Simin Han: Tuzla Siti – Široki Brijeg 0:1 (0:0), Sarajevo: Sarajevo – Radnik 2:0 (2:0), Etno selo Stanišići: Zvijezda-09 – Mladost (DK) 0:0, Mostar: Zrinjski – Sloboda 2:2 (0:1), Sarajevo: Željezničar – GOŠK 6:0 (4:0), Zenica: Čelik – Krupa igra se 1. avgusta.

GOŠK 2 : 0 Čelik
Željezničar 3 : 1 Sloboda
Zrinjski 1 : 1 Mladost
Zvijezda 09 1 : 0 Radnik
Sarajevo 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 1 : 2 Krupa