Boljka efikasnost

Protiv domaće Kozare remi (1:1) i prolazak u finale na penale (5:2), a u borbi za pehar protiv federalnog prvoligaša Jedinstva iz Bihaća minimalan poraz (0:1). Fudbaleri Rudar Prijedora sa podmlađenim i izuzetno izmenjenim timom u odnosu na prošlu vicešampionsku sezonu u Republici Srpskoj osvojili su drugo mesto u konkurenciji četiri prvoligaša na prvom turniru “Gradiška 2018”.

Dobro su se Prijedorčani držali sve do 88. minuta kada je rezervista Dejan Vučić postigao jedini, odlučujući pogodak. Do tog trenutka izabranici trenera Nedžada Žerića bili su ravnopravan rival pulenima nekadašnjeg selektora mlade reprezentacije BiH Vlade Jagodića. Međutim, presudilo je iskustvo i snalažljivost fudbalera Jedinstva.

-Nemam šta da zamerim mojim igračima, borili smo se, rival je kvalitetniji i iskusniji i čestitam Jedinstvu osvojeni pobednički pehar. Tokom 90 minuta dobro smo trčali na igralištu, imali veliku želju i motiv, igrali disciplinovano u svim linijama tima. Ono što nam nedostaje jeste realizacija i klasičan gol igrač. Moramo da radimo na završnici napada i da pokušamo da poboljšamo realizaciju u ove dve sedmice, nešto manje, koliko je ostalo do početka prvenstva i utakmice protiv Drine iz Zvornika na domaćem terenu, kojom počinjemo Prvu ligu Republike Srpske, 11. avgusta – rekao je šef stručnog štaba Rudar Prijedora Nedžad Žerić.

O trenutku iz 88. minuta kada je Dejan Vučić pogodio mrežu njegovog tima strateg “rudara” je rekao:

-Bio je to klasičan pad koncentracije i neiskustvo naših igrača koji su prouzrokovali nepotreban prekršaj nakon kojeg smo primili gol. Na našu žalost to je bio odlučujući pogodak, vredan pehara. Turniru u Gradišci za nas je jedno veliko iskustvo i možemo da budemo zadovoljni prikazanim. Nalazimo se na dobrom putu. Bićemo u potpunosti zadovoljni kada stvari koje smo uočili da ne valjaju unapredimo, kada naša ekipa bude konkuretnija i iskusnija.

Pred fudbalerima Rudar Prijedora su još dve prijateljske utakmice. Prva već u sredu, 1. avgusta u Kozarskoj Dubici protiv regionalnog ligaša Borca, dok je generalna proba zakazana protiv Željezničara iz Banjaluke za subotu, 4. avgust.