Presušila Drina

Sa dva od tri gostovanja u prva četiri prvenstvena kola fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada su se vratili trijumfalno, a ovaj učinak je i značajniji kada se zna da su izabranici trenera Željka Vranješa i gostujući domaćini pošto zbog rekonstrukcije stadiona “Luke” rivale dočekuju na stadionu premijerligaša u Krupi na Vrbasu.

Nakon pobede (1:0) na banjalučkom Predgrađu protiv Željezničara Mrkonjićani su u subotu trijumfalno prošli i kroz Zvornik (2:1). U duelu sa nekadašnjim premijerligašem igrači Slobode su pokazali dobru partiju, a golovima Srđana Malinovića u prvom i Radovana Perišića u drugom poluvremenu iznenadili su domaćina te potpuno zasluženo kući odneli celi plen.

Šef stručnog štaba prvoligaša iz grada Petra Mrkonjića Željko Vranješ bio je zadovoljan izdanjem svojih fudbalera koji su ovom pobedom na najbolji način zaboravili poraz iz prošlog kola od Sloge iz Gornjeg Crnjelova (0:2).

-Ponovo smo zbog određenih administrativnih poteškoća u ovom susretu mogli da računamo samo na četrnaest igrača, ali uprkos tom hendikepu uspeli smo da zabeležimo pozitivan i dobar rezultat. Čestitam mojim fudbalerima na zalaganju, pristupu, htenju i želji za pobedom, prikazali su kvalitetnu igru i istinski su heroji u okolnostima koje sam već naveo. Ovo je velika pobeda za nas i izuzetno dragoceni bodovi – istakao je trener Slobode Željko Vranješ.

Mogli su Mrkonjićani da zabeleže i ubedljiviju pobedu u Zvorniku, međutim u određenim situacijama pred golom Drine se i nisu baš najbolje snašli.

-Dobro smo ušli u utakmicu, otvorili je kako smo priželjkivali, na vreme, u ranoj fazi i poveli i umesto da posle toga rešimo pitanje pobednika mi dozvolimo protivniku da se vrati u igru. Zvorničani su u drugom poluvremenu igrali maksimalno ofanzivno i mnogo bolje nego u prvih 45 minuta. Uspeli su i da izjednače. Mi smo nakon toga ponovo pokazali karakter, poveli još jednom i mogli smo da dokusrimo Drinu, imali još neke prilike za gol, ali je ostao rezultat 2:1. Čestitam i igračima Drine na fer i korektnoj igri, a moram da kažem da smo mi u ovom meču imali i više sportske sreće – rekao je na kraju strateg Slobode iz Mrkonjić Grada Željko Vranješ.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara