Podjela bodova u Potočarima

Iako su Milići, na utakmicu 4. kola regionalnog Istoka, u Potočare otišli kao favoriti, Omladinac se još jednom pokazao kao žilav protivnik na svom terenu, i susret je završen rezultatom 1:1 i podjelom bodova.

Po lijepom vremenu i na dobrom terenu gledaoci su imali šta i da vide - prije svega dva odlična pogotka, fer i korektnu igru, mnogo šansi i lijepih stvari koje fudbal i čine najomiljenijom sporednom stvari na svijetu. Od početka pa do kraja, gosti iz Milića su bili ti koji su  kontrolisali igru i tempo utakmice, ali i propuštali odlične šanse. Prvu priliku na ovom meču je imao Marinković, kada dobru loptu Ružičića iza leđe odbrane ne koristi, tačnije, domaći čuvar mreže odlično brani. U nastavku susreta, gosti su kroz šuteve sa distance: Antunovića, Mičića, Marinkovića, Vidovića i Radovanovića, stavljali na muke golmana domaćih, ali on, što uz sreću, što uz dobre odbrane,  izlazi kao pobjednik. Osam minuta prije kraja prvog dijela, nakon jedne duge lopte i nesporazuma Šešlića i štopera, čuvar mreže Omladinca je  igrao rukom van šesnaest  metara, ali sudija je, po novim pravilima,  korektno postupio i pokazao mu žuti karton. Iz te situacije Ružičić je probao,  ali  se Šešlić  iskupio i odlično odbranio. U prvih 45 minuta domaća ekipa je  pokušavala da iz kontranapada nešto konretno uradi, ali sem šuteva sa distance i centaršuteva, nisu ozbiljnije zaprijetili Đorđiću. U drugom poluvremenu se isto ponavlja. Domaćini se više koncentrišu na odbranu svoga gola i kontranapade,  a gosti pokušavaju da probiju bedem Omladinca i da dođu do bodova. Iako su svi očekivali da Milići prvi dođu do vođstva, dva minuta poslije povratka sa odmora, nakon odličnog proigravanja Jokanovića, Ilić je ubacio loptu sa desne strane, u kazneni prostor gostiju, najviši i najspretniji je bio Berović, koji je udarcem glavom smješta iza nemoćnog Đorđića. Nije se dugo čekalo da gosti iz Milića izjednače i napokon realizuju jednu od šansi koju su imali. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je mladi Vidović, koji je lijepu akciju gostujuće ekipe uljepšao jakim i preciznim šutem sa nekih 22 metra, u nebranjeni gornji desni ugao, inače odličnog, golmana Šešlića. Nakon izjednačenja Milići su nastavili još agilnije i ozbiljnije da prijete golu ekipe iz Potočara. Prvo je Marinković, nakon dobrog solo prodora pucao sa nekih 16 metara, ali lopta dodiruje prečku i odlazi preko gola. Sljedeću u nizu propuštenih prilika je imao Antunović, koji dobar dupli pas sa Jovanovićem ne uspijeva realizovati, jer mu je  čist pogodak ponovo spriječio golman domaćih. Pokušavao je Radovanović glavom, Mičić šutem sa distance,  ali sve je bilo preko gola. Jedna od posljednjih šansi viđena je u 85. minutu.Sviran je faul za goste, na nekih 20 metara. Antunović  prebacuje živi zid, lopta ispada golmanu domaćih i na nju, na pet metara, natrčava Radovanović, ali majstorskom reakcijom golman domaćih još jednom spasava čist pogotak. Za pohvalu je i suđenje arbitra Radojčića i njegovih pomoćnika na ovoj dinamičnoj i nimalo lakoj utakmici.

FK Milići

Milićani su, nakon napuštanja terena,  bili vidno nezadovoljni rezultatom.

„Bila je ovo fer, korektna i dobra utakmica za gledanje,  ali ne i za nas,  jer mislim da smo u ovoj utakmici bili dominantniji, brži i kvalitetniji rival od, inače veoma dobre ekipe Omladinca, koja nas je fer dočekala, sportski i korektno se ponašala na terenu, i kasnije nas ljubazno ispratila. Odigrali smo dobar meč, taktički i fizički, ali kao i do sada, veliki broj šansi nismo uspjeli da realizujemo i platili smo ceh - umjesto čitavog plijena, u Miliće nosimo samo dio. Ostaje žal za propuštenim velikim šansama, ali u odnosu na prva tri kola, mislim da smo nivo igre podigli i da bi u nastavku trebalo da budemo još bolji, pa će realizacija doći na svoje. Još jednom bih se zahvalio domaćinu na dočeku i ponašanju prije, poslije i za vrijeme utakmice, i poželio im sreću u nastavku prvenstva. Nama u nedjelju dolazi odlična ekipa Čelopeka, koja nas je u pripremnom periodu pobijedila na našem stadionu, tako da ćemo morati ozbiljno ući u taj susret“, smatra Boban Jolović, kapiten Milića.