Srbija sigurna protiv Kameruna

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj, savladavši Kamerun sa 3:0 (30:28, 25:16,25:17).

Publika u Bariju je neočekivano prisustvovala neizvjesnom prvom setu, iako je tim Nikole Grbića vodio sa 11:7. Kamerunci su igrali odlično i pokazali da nisu zalutali na ovo prvenstvo, te su stigli do izjednačenja, a kasnije i vođstva. Ipak Srbija je imala set lopte i iskoristila sedmu za vođstvo od 1:0. U naredna dva seta stvari su išle prema očekivanju i „plavi“ su sigurnom igrom lagano došli do pobjede.

Najefikasniji na meču bio je Luburić sa 19 poena, Petrić je osvojio 12, a na drugoj strani Vunembaina je imao 13 poena. Odbojkaši Srbije sada imaju skor od jedna pobjede i jednog poraza i naredni meč igraju za dva dana protiv u 17 časova protiv Tunisa.