07.10.2018 Tekst i foto::KK Partizan

Zmajčeki pali u Pioniru

Košarkaši Partizana su u okviru drugog kola regularnog dela ABA lige na svom terenu savladali ekipu olimpije sa 82:79 (18:16, 13:19, 22:21, 26:23). Mučio se Partizanom tokom celog meča, ali su u drugom poluvremenu na krilima Radeta Zagorca uspeli da trijumfuju i obraduju svoje navijače koji su do poslednjeg mesta ispunili tribine dvorane "Aleksandar Nikolić".

Partizan je kao i prethodnim mečevima odlično otvorio i ovaj meč. Nošeni hukom Grobara, koji su ispunili tribine Pionire do poslednjeg mesta, crno-beli su već u prvoj četvrtini stekli prednost od 14:8. Ipak, do kraja prve deonice gosti su uspeli da čvrstom odbranom zaustave napad Partizana i u drugu četvrtinu uđu rezultatom 18:16.

Serijom 7:0 na startu druge deonice Partizan je nastavio sa dobrom igrom. Prednjačio je Amerikanac Markus Pejdž, koji je još jednom pokazao da će biti otkrovljene u tekućoj sezoni. Svojih pet minuta očekao je i Marko Pecarski... Sa dve blokade je podigao Pionir na noge i raspalio Grobare na tribinama. Kao i u prethodnim mečevima, izabranici Nenada Čanka su često bili ishitreni u napadu, pa su sa dve izgubljene lopte, ali i nerezonskim šutevima dozvolili Olimpiji da se ponovo vrati u ovaj duel. Još jednom serijom loših poteza crno-beli su prepustili gostima iz Ljubljane da preokrenu rezultat i pred kraj druge deonice povedu sa 27:28. Plejmejker Zmajčeka Jan Špan, bio je nerešiva enigma za crno-bele košarkaše... Vezao je osam poena i diktirao igrom svog tima u sred punog Pionira na maestralan način. Lošom selekcijom šuta u napadu, Partizan je bio bez koša iz igre više od pet minuta, što na sreću Nenada Čanka protivnik nije u potpunosti iskoristio... Ljubljančani su uprkos lošoj igri domaćina u drugoj četvrtini na poluvreme ipak otišli sa prdnošću-34:35!View image on Twitter

Partizan je na katastrofalan način otvorio drugo poluvreme. Previše prostora su ostavljali Džounsu da igra jedan na jedan protiv sporijeg Gagića, što je rezultiralo novim poenima gostiju za plus pet. Gagić je nastavio da igra loše, a u nekoliko navrata je bez ikakvog razloga pravio početničke greške u početnoj fazi kontranpada, dodavši loptu protivničkim igračima. Olimpija to nije iskoristila, pa je četa Nenada Čanka uspela da individualnim potezima Radeta Zagorca dođe do izjednačenja 42:42! Na krilima Zagorca Partizan je preokrenuo tok meča i ponovo poveo.

Crno-beli su na kraju treće četvrtine uspeli da podignu nivo igre, a pred odlučujućih deset minuta rezultat je glasio 56:56!

Ponovo je Zagorac bio faktor dobre igre Partizana i u četvrtoj deonici. Sredinom poslednjeg perioda crno-beli su poveli sa 65:57, ali su još jednom gostima prepustili da serijom 7:0 dođu do izjednačenja! Olimpija je na dva minuta do kraja povela sa 69:67 i došla na domak trijumfa u Beogradu... Trojkom Pejdža i krađom Zagorca Partizan je uspeo da okrene situaciju u svoju korist! Na kraju, u uzbudljivoj penal završnici crno-beli su imali više živaca od gostiju i ostvarili drugi trijumf u regionalnom takmičenju.

PARTIZAN - OLMPIJA 82:79 (18:16, 13:19, 22:21, 26:23).

DVORANA: Aleksandar Nikolić (6.000)

SUDIJE: Koljenšić, Dragojević, Stefanović

Partizan: Pejdž, Si, Aranitović, Marinković, Gegić, Veličković, Pecarski, Gavrilović, Zagorac, Lendejl, Gagić, Nikolić.

Olimpija: Džouns, Špan, Bubnić, Lazić, Šamarnik, Lapornik, Begić, Badžim, Mesiček, Sanon, Rebec, Radulović.