Sloga na mišiće

Fudbaleri Sloge teškom mukom došli su do nova tri boda savladavši ekipu Dubrave minimalnim rezultatom 1:0. Dubrave su se pokazale kao veoma čvrst protivnik, njihov otpor slomljen je tek u 84.minutu.  Ovom pobjedom Sloga je ponovo u zaostatku samo jedan bod od lidera na tabeli. U preostala četiri kola Dobojlije imaju šansu da se bore i za titulu jesenjeg prvaka.

U 21.minutu golman gostiju Nenad Vasić u dva navrata u razmaku od 20 sekundi brani šuteve domaćih. Minut kasnije odlično šutira Janković ali ponovo interveniše Vasić. Do poluvremena Sloga je pokušavala da dođe do gola ali nije uspjela. Pa su mreže nakon prvih 45 minuta mirovale.

U nastavku gosti su bili konkretniji, domaći su sve teže dolazili do prilike za  gol. U 52.minutu Berić je dobro šutirao, ali još bolje brani Mirano Jupić. Igrao se 76.minut kada je Berić izveo slobodan udarac koji je odbranio Jupić. Sloga je pokušavala, napadala, ali sve lopte bile su plijen visokih štopera gostiju kao i golmana Vasića. U 84.minutu velika radost domaćih igrača i navijača. Željko Radovanović je uputio šut ka golu, ona je zakačila nekog gostujućeg igrača, prevarila Vasića i završila u mreži za 1:0.

Sloga u narednom kolu gostuje kod jedne od najjačih ekipa u ligi Jedinstva u Žeravici.

SLOGA (D) – DUBRAVE 1:0 (0:0)

DOBOJ – Strijelac: 1:0 Radovanović u 84.minutu. Stadion: ’’Luke’’. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor). Pomoćnici: Duško Puvača (Novi Grad) i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Ilija Smiljanić (Gradiška). Žuti kartoni: Aličić, Radovanović (Sloga Doboj), Velagić, M.Demo, E.Demo (Dubrave).

SLOGA (D): Jupić, Janković, Andrić, Lazić, Stjepanović (od 61.minuta Lj.Sarkić), Đuranović, Hozić, Aličić (od 90. Cetić), Grahovac (od 46. Lukić), Radovanović, Ristić. Trener: Milan Draganović.

DUBRAVE: Vasić, Velagić, Hadžialagić, Majdanac, E.Demo, Gavrić, Berić, Nježić (od 70.minuta Zorić), Milaković, Perić (od 80. Knežević), M.Demo. Trener: Stojan Timarac.

Igrač utakmice: Nenad Vasić (Dubrave)

Laktaši 1 : 0 Karanovac
Proleter 8 : 1 Ozren
Sloga(S) 2 : 0 Vranjak
Sloga(T) 3 : 2 Polet 1926
Borac 2 : 1 Ljubić
Omarska 2 : 4 Jedinstvo
Sloga(D) 1 : 0 Dubrave