Obilić porazom otvorio sezonu

Košarkaši Obilića večeras su poraženi razultatom 54 : 69. na domaćem parketu u susretu prvog kola Prve lige Republike Srpske od ekipe "Radnik BN" iz Bijeljine.

Gosti su do pobjede došli u prvoj četvrtini, domaćini su u nastavku parirali ali su Semberci dobro kontrolisali igru i razultat i zaluženo utakmicu rutinski priveli kraju za konačnih 54:69.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Dejan Kokoruš sa 28, dok su kod poraženog dvocifreni bili, as i Gacka nekadašnji internacionalac Igor Gordić sa 18, a Darko Rističević Dare je dodao 10. poena.

U drugom kolu, narednog vikenda 27/28. oktobra košarkaši Obilića kolja će ukrstiti u Foči sa Sutjeskom, a Radnik BN dočekaće Leotar iz Trebinja.

Treći sudija: Dragan Kovačević / Trebinje

Obilić: Igor Gordić 18, Darko Rističević 10, Strefan Slijepčević 6, Saša Furtula 7, Marinko Perović, Aleksandar Baričanin 4, Gordan Janjić 6, Petar Šurbat 3, Oliver Klačar, Radomir Rebić, Vladan Nikolić, Branko Zaklan Trener Blagoje Šojić

Radnik BN: Aleksa Popadić 9, Bojan Gorančić, Zoran Kupusović 11, Milenko Tejić, Dejan Kokoruš 28, Boško Radović 7, Vladan Sandić 7, Bojan Simić, Milan Kajmaković, Marko Gutalj, Ognjen Bošnjak, Miloš Kolaković 7 Trener: Vladan Radovanović