2 : 1

Famos bolji od lidera

04.11.2017 Jagoš Jagoš

Fudbaleri Famosa su u okviru 13.kola Druge lige RS, savladali lidera i jesenjeg šampiona ekipu Sloge iz Gornjeg Crnjelovo rezultatom 2:1.

Epitet derbija kola u potpunosti je opravdan. Od samog starta i jedni i drugi pokazali su veliku želju za pobjedom, ali uz nekoliko prilika i na jednoj i na drugoj strani, poluvrijeme je završeno bez golova. Najbolje prilike za goste su imali Komarčević i Đurić ali je Remić oba puta sjajno intervenisao, dok je najbolju priliku za domaćina u prvom dijelu imao Samardžija. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, Famos ima sjajnu šansu, kada je Vitković sa 15-ak metara prebacio gol. Bolju igru u nastavku Famos je krunisao sredinom drugog dijela, kada je nakon centaršuta Vitkovića, Frganja glavom matirao Bodirogu. Nakon desetak minuta gosti dolaze do izjednačenja, kada je Janjić makazicama matirao Remića. Ipak, do cijelog plijena domaći dolaze deset minuta prije kraja. Šešlija je izveo korner, a Karaman matirao svog golmana.

Tako je Famos, iako neigranjem nekolicine prvotimaca uspio da nanese prvi poraz Slogi, i upiše nova tri boda.