1 : 0
0 : 0

Rodžers sruŔio ''svoje'', Salah tragičar

28.12.2021 Đ. MaleÅ”ević

U 20. kolu Premijer lige, Lester je savladao Liverpul. SadaŔnja ekipa Brendona Rodžersa slavila je protiv njegove bivŔe ekipe sa 1-0.

U 15. minuti Liverpul je imao veliku Å”ansu da povede. Salah je izveo jedanesterac ali je Å majhel odbranio. Egipćanin je naletio na odbijenu loptu ali je pogodio prečku. Liverpul je potom prijetio preko Oksejd-Čembrlena, Salaha i Žote a jedinu dobru Å”ansu domaći su u prvom poluvremenu imali preko Vardija.

I u nastavku je Liverpul prvi imao Ŕansu ali Mane nije pogodio. Kazna za promaŔaje stigla je u 59. minuti kada je Ademola Lukman pogodio za vodstvo Lestera. Do kraja susreta Liverpul je pokuŔavao na sve načine izjednačiti a najbolju Ŕansu nije iskoristio Van Dajk.

Liverpul ovim porazom već sada polako gubi korak u borbi za titulu dok je Lester doÅ”ao do bitna tri boda.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Leicester City Liverpool