• Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Zvezda prekinula seriju poraza

Košarkaši Crvene zvezde savladali su berlinsku Albu na domaćem terenu rezultatom 85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18) u okviru 14. kola Evrolige.

Pred 18 hiljada gledalaca u Beogradskoj Areni ovo je bila prva pobeda crveno belih protiv nemačkog predstavnika posle 8 godina u Beogradu!

Najefikasniki u ekipi Crvene zvezde Merdiianbet koja je vodila od početka do kraja meča (na poluvremenu 51:42) bili su Nedović sa 20 i Gedraitis sa 19.

Do petog trijumfa u sezoni crveno beli su došli dobrom napadačkom igrom u prvom poluvremenu i vrlo čvrstom odbranom u drugom u kome su napravili seriju 6-0 na startu treće deonice koju su rešili u svoju koristi 21-11 i praktično rešili pitanje pobednika protiv vrlo nepredvidive ekipe iz Berlina.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Lazarević, Teodosić 12 (4 sk, 5as) Davidovac 10 (3sk), Mitrović 6 (4sk), Lazić (3sk), Simonović, Nejpir 9 (3as), Tobi 2, Bolomboj 5 (6sk), Nedović 20 (5as), Gedraitis 19 (5sk), Jago 2 (4as)

ALBA: Braun 8 (6sk), Proćida 9 (3sk), Spanjolo (3sk, 8as), Vecel 10 (4sk), Delou 5 (7sk, 9as), Matisek, Šnajder 4, Tomas 6, Nikić, Olinde 13, Timan 12 (3sk), Bin 4 (5sk)

Janis Sferopulos:

Mislim da smo danas počeli meč jako koncentrisano i pratili smo plan. Alba je tim ritma, tim koji voli da trči. Sa druge strane u napadu smo igrali pametno, iskoristili smo naše prednosti. Mislim da je početak drugog poluvremena i to kako smo igrali u trećoj četvrtini je pokazalo da ćemo dominirati. Zbog toga smo imali dvocifrenu prednost. Kontrolisali smo skokove u drugom poluvremenu i zaslužili smo pobedu. Želim da se zahvalim navijačima, mi radimo da se popravimo”, rekao je trener crveno belih koje već u nedelju očekuje utakmica 13.kola ABA lige sa Studentskim Centrom u Podgorici, a onda i mečevi duplog kola sa Realom i Makabijem u Beogradu.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka Euroleague Crvena zvezda Meridianbet Alba Berlin