Poslednja četvrtina kobna po Partizan
Parni valjak stao u poslednjoj četvrtini duela sa Monakom

U 24. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je izgubio na gostujućem terenu od Monaka sa 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9)

Parni valjak je stao u poslednjoj četvrtini duela protiv Monaka. U 24. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je u Kneževini izgubio od domaćeg tima sa 85:70 i tako zabaležio 12. poraz uz 12 pobeda u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

Čvrsta igra u prvoj četvrtini, donela je malo poena na obe strane. A iz fizički zahtevne igre, crno-beli su nakon 10 minuta igre izašli sa +2 (14:16). U drugoj deonici, domaći tim uspeva da materijalizuje veći broj skokova u odnosu na crno-bele i uprkos fenomenalnoj trojci Pantera u smiraj prvog poluvremena stekne šest poena prednosti.

Velika borba u trećoj četvrtini je donela Partizanu prilazak na -2 posle realizovanih slobodnih bacanja kapitena Pantera, da bi na drugoj strani Majk Džejms iznudio faul Avramovića i doneo domaćima četiri poena razlike pred ukazak u poslednju deonicu.

Dva poena Džejmsa s kraja treće četvrtine i početnih 9:0 za više od četiri minuta igre u poslednjoj deonici, odvojili su Monako na 13 poena prednosti, nakon čega košarkaši Partizana Mozzart Bet nisu uspeli da ugroze prednost rivala.

Posle utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Najpre bih želeo da čestitam Monaku na njihovoj igri večeras, zaslužili su da pobede zato što su igrali veoma dobru košarku i bili veoma agresivni. Očigledno je da su dominirali u skoku. Takođe, kada pričamo o njihovoj agresivnosti, u mnogo situacija smo gubili lopte, 16 na kraju, dk smo imali smo samo jednu ukradenu. Toliko agresivna je bila utakmica i ako pogledate statistiku, imali su 20 napada više. Za košarku to je neverovatno. Još jednom, zaslužili su da pobede, zato što su bolje igrali", rekao je Obradović.

Monako: Okobo 13, Lojd 9, Blosomgejm 9, Braun 4, Dijalo 4, Korneli, Žete 14, Voker, Motiejunas 3, Uatara 5, Hol 5, Džejms 19

Partizan Mozzart Bet: Ledej 8, Avramović 6, Koprivica, Panter 28, Smailagić, Jaramaz, Naneli 6, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski 17, Kaboklo 5

Međunarodna košarka Međunarodna košarka Euroleague AS Monaco Basket Partizan Mozzart Bet