Omarska izrešetela mrežu Poleta

Najefikasniju utakmicu 13. kola Druge lige RS grupa Zapad, odigrali su Omarska i Polet iz Broda, u kojoj su domaći slavili 8:0.  Iako su u susret ušli sa izjednačenim bodovnim saldom, Omarska je Poletu nanijela jedan od najtežih poraza u njegovoj fudbalskoj istoriji.

Da će ovo biti raposodija u režiji domaće ekipe, dalo se naslutiti u 5.minuti kada je Panić doveo Omarsku u vođstvo 1:0. Autogolom Gajića iz 18. minute Omarska je udvostručila prednost, da bi Krecelj u 23. povisio na 3:0. Tri minuta kasnije Panić je povećao na 4:0, da bi Krecelj  u 38. minuti nastavio goleadu, petim golom u mreži gostiju.

U drugih 45 minuta nastavljene su Poleteve muke. Uprkos visokom vođstvu domaći nisu posustajali. U 54. minuti Rosić je povećao na 6:0, u 73. Višić na 7:0, da bi tačku na I što se golova tiče stavio Delić u 83. minuti postavivši konačnih 8:0.

Premda je Omarska jednom nogom bila otpisana, sa dva vezana trijumfa pobjegli su iz opasne zone, te se sada nalaze na 12. mjestu sa 13 bodova. Brođani su sa 10 bodova 14. a po svemu sudeći predstoji im grčevita borba za opstanak.

Proleter 0 : 1 Karanovac
Sloga(S) 1 : 1 Laktaši
Sloga(T) 2 : 2 Ozren
Borac 2 : 1 Vranjak
Omarska 8 : 0 Polet 1926
Sloga(D) 0 : 2 Ljubić
Sloboda 1 : 4 Jedinstvo
Mladost 3 : 1 Dubrave