Leo bolji od Goražda

U 6. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio MRK "Goražde" 33:24 (15:10).

Više od 300 gledalaca uživalo je u lijepoj utakmici sa dosta atraktivnih poteza.

Domaćini su poveli sa 3:0, ali gosti su došli do izjednačenja. Nakon toga Leotar polako stiče prednost i u 16. minutu je bilo 9:4, a u 26. - 13:8. Na odmor se otišlo sa 15:10.

Tokom drugih 30 minuta viđena je sasvim različita slika na parketu u Bregovima. Pri rezultatu 18:15, u 38. minutu, domaćini su napravili seriju 4:0 i tu prednost sz održavli da bi na kraju bilo konačnih 33:24.

Golman Radović imao je 13 odbrana, a najefikasniji na utakmici bio je Glendža sa devet kod domaćina Bukva sa sedam golova kod gostiju.

Trener Leotara Milan Simonović naglasio je da je utakmica bila prava prvenstvena i da su ih gosti dosta namučili iako to ne pokazuje rezultat.

"Vidi se da su bili dosta oslabljeni i zadavali su nam dosta muke u nekim linijama posebno ta igra pivot - spoljna linija. Imali smo izvanrednog golmana i da nije bilo toga bilo bi daleko drugačije", rekao je Simonović.

Tokom utakmice povrijedio se pivot Milomir Ninković, pa na njega trener Simovović ne može da računau narednih desetak dana.

Nakon šestog kola Leotar se nalazi na drugom mjestu sa pet pobjeda, a u sljedećem kolu gostuje u Vogošći kod RK "Vogošća".

RK "Leotar": Savović, Draganić 1, Bojović, Milićević 2, Parežanin, Milojević 7, Mićić, Ninković 1, Radović, Srdanović 4, Jovanović 2, Ratković 1, Janković 3, Glendža 9, Ražnatović 2, Uljarević. Trener: Milan Simonović.

MRK "Goražde": Muratspahić, Bukva 7, Osmanković 3, Pušilo 1, Jamak 4, Hošo 3, Ćamo, Jelić, Bečić, Zlatić, Hubanić 1, H. Djana 5, Krakonja. Trener: Nermin Djana.

Sloga(D) 45 : 25 Lokomotiva
Borac M:TEL 22 : 24 Gračanica
Maglaj 28 : 23 Zrinjski
Konjuh 21 : 26 Vogošća Poljine Hills
Leotar 33 : 24 Goražde
Slavija 26 : 27 Derventa