Derventa Nektar futsal: Teslićki Monting posljednji polufinalista

Veoma neizvjesno je bilo večeras u derventskoj Sportskoj dvorani u borbi za posljednje mjesto u polufinalu na "Derventa Nektar futsal 2018", a posljednji polufinalista turnira je ekipa Montinga, predvođena odličnim Talesom.

U prvom meču osminefinala ekipa DM Montaža iz Broda je savladala sigrurnom igrom ekipu Elgrada, za koju nastupaju igrači iz Banovića, rezultatom 3:2 , iako su imali vodstvo od 3:0 na samom kraju su primili dva gola.

Prava poslastica je bio drugi meč osminefinala gdje je prošlogodišnji pobjednik igrao protiv MNK Brod 035 iz Slavonskog Broda. Golom Ćubela sredinom prvog poluvremena ekipa iz Hrvatske je došla do vodstva koje je sačuvala do kraja poluvremena. U zadnjih osam minuta susreta ekipa Montinga igra sa igračem umjesto golmana i uspijevaju postići dva gola, od kojih je jedan bio nesretan autogol. Zatim ekipa iz Slavonskog Broda krenula sa tom igrom, ali su jednom pogriješili i Tales Feitosa postiže gol, a Gudelj je samo minut prije kraja ublažio poraz. Odlična futsal predstava i vrhunski otpor ekipe iz Slavonskog Broda.

Kod veterana nije bilo puno nedoumica jer je ekipa S.U Drinić riješila oba susreta u svoju korist i plasirala se u finale veterana.

U posljednjem susretu večeri dobijali smo četvrtog polufinalistu. Takođe, pravi futsal meč gdje je ekipa DM Montaža iz Broda sa par igrača iz Modriče i jedan iz Slavonskog Broda, pružila dostojan otpor braniocu naslova. Ponovo na krilima Talesa i vrhunskom realizacijom ekipa Montinga sredinom prvog dijela dolazi do prednosti i to je i bio rezultat na poluvremenu. A šansi je bilo sa obe strane , dobrih odbrana oba golmana , nekoliko promašenih zicera. U drugom dijelu isto veoma tvrdo i neizvjesno a jedini pogodak u drugom dijelu postiže Rnić.