Katar prvak Azije

Reprezentacija Katara novi je azijski prvak, pošto je danas u finalu Kupa Azije savladala Japan 3:1.

Katarani su u vođstvo došli u 12. minuti kada je Ali Almoez eurogolom škaricama zatresao mrežu Japana. Ništa manje atraktivan nije bio ni drugi pogodak senzacije ovog šampionata, a desio se u 27. minuti kada je Hatem sa 20-ak metara pogodio gol Japana.

Tračak nade Japanu vratio je Minamino u 69. minuti, ali je pitanje pobjednika riješeno u 83. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Jošida je igrao rukom, a sudija Irmatov nakon gledanja snimka pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Afif.

Pobjedom u finalu Katar se po prvi put popeo na krov Azije, a Ali Almoez nova zvijezda azijskog fudbala prvi je strijelac šampionata sa 9 golova, što je najviše u istoriji jednog azijskog šampionata.