16.02.2019 BLJESAK.INFO

Mostarke bolje od Ilidžanki

Odbojkašice Studentskog odbojkaškog kluba Mostar teže od očekivanog pobijedile su trećeplasirani ŽOK Igman 3:2 (18:25, 25:13, 25:17, 21:25, 18:16) u susretu 13. kola Super lige Federacije BiH - grupa  Jug igranom u subotu u dvorani ''Bijeli Brijeg'' u Mostaru.

Djevojke s Ilidže osvojile su prvi set rezultatom 18:25, no Mostarkama je drugi glatko pripao (25:13).

Treći set domaće odbojkašice osvojile su rezultatom 25:27, no gošće se nisu predavale te su osvajanjem četvrtog seta (21:25) izjednačile na 2:2 u setovima.

Peti odlučujući set tijesno je pripao Mostaru (18:16) koji i dalje drži prvo mjesto na ljestvici ispred sarajevskog Novog Grada.  Foto: Bljesak.info / SOK Mostar - ŽOK Igman

U petom setu gledali smo pravu dramu. Pri rezultatu 11:11 Mostar je osvojio tri uzastopna poena za isto toliko meč lopti. No, domaće odbojkašice nisu iskoristile priliku jer je Igman odgovorio serijom 4:0 i došao do meč lopte.

Ipak, SOK Mostar se uspio spasiti i doći do četvrte meč loptu koju ponovno nije iskoristio te su Ilidžanke izjednačile na 16:16.

Domaće odbojkašice as servisom došle su u vodstvo 17:16 te su u sljedećem napadu osvojile poen za osvajanje petog seta, a ujedno i nove pobjede.

Podsjećamo, dvije proplasirane ekipe iz Super lige FBiH - skupina jug plasirat će se u doigravanje za ulazak u Premijer ligu BiH, a protivnice će im biti dvije najbolje ekipe iz skupine sjever.

U sezoni 2017./2018. SOK Mostar je igrao u Premijer ligi BiH, no nije uspio izboriti ostanak u elitnom razredu.

Alipašino Polje 1 : 3 Novi Grad
Čapljina 1 : 3 Ilijaš
Ilidža 2 : 3 Smeč
Mostar 3 : 2 Igman
Troglav 3 : 0 Vogošća