26.03.2019 Administrator DC

Nevesinjski šampioni

KMF Nevesinje

KMF Nevesinje je u subotu u velikom derbiju posljednjeg, 14. kola Prve lige RS, sa ubjedljivih 6:1 slavio protiv direktnog konkurenta za titulu, KMF Kotor Varoš, i tako osvojio titulu prvaka Republike Srpske i izborio plasman u Premijer futsal ligu BiH naredne sezone.

Bio je to pravi futsal spektakl u Nevesinju, a tribine Sportske dvorane “Nevesinjka” bile su ispunjene do posljednjeg mjesta, što je dalo dodatni vjetar u leđa domaćim igračima da upišu ubjedljivu pobjedu i tako na sjajan način proslave titulu i povratak u elitu.

I jedna i druga ekipa su u ovaj meč ušle sa istim brojem bodova (21), te je zbog toga važnost utakmice bila visoka za obe ekipe.

Prednost Nevesinjcima je u 4. minutu za veliku erupciju u dvorani donio Anton Milićević, a do odlaska na odmor domaći su u potpunosti slomili goste iz Kotor Varoša i golovima Gorana Kljakića, Miloša Prodanovića, Stefana Lakete i Dušana Šerenca u svlačionicu otišli sa ubjedljivih 5:0, i već tada je bilo jasno da će nevesinjska ekipa ponovo u elitni rang bh. futsala.

Nevesinje je u 28. minutu autogolom Nemanje Kneževića povisilo na 6:0, da bi čast Kotor Varoša pet minuta prije kraja spasio Mladen Đukić i tako postavio konačnih 6:1.

Tako su Nevesinjci pobjedom u velikom derbiju proslavili titulu i nakon samo jedne sezone u Prvoj ligi RS ekspresno izborili povratak u Premijer futsal ligu BiH.

Ovo je treća titula šampiona Repubublike Srpske za KMF Nevesinje.

Iako je završeno prvenstvo, za njih sezona još nije gotova, te ih uskoro očekuje meč ¼ finala Kup-a RS protiv bivšeg premijerligaša KMF Leotar iz Trebinja, a u slučaju eventualne pobjede i velika završnica ovog takmičenja, gdje će sada novi šampiona RS pokušati sjajnu sezonu okončati sa osvojenom duplom krunom.