Novi trijumf Trebinjki

Košarkašice Leotara 03 pobijedile su sinoć u Zenici ekipu Čelik Subor rezultatom 66-64, po četvrtinama 14-18, 14-10, 16-14, 22-22 u utakmici 18. Kola Premijer lige BiH.

Košarkašice iz Trebinja u ovu utakmicu su ušle kao blagi favorit jer su imale skor od 10 pobjeda i pet poraza, dok su Zeničanke bile na skoru od šest pobjeda i devet poraza. Ekipa Leotar 03 bila je pod imperativom pobjede jer su trenutno četvrte na tabeli i žele da ostvare što bolju poziciju pred plej-of.

Najviše uzbuđenja viđeno je u posljednjih 10 minuta kada su nakon neizvjesne završnice košarkašice Leotara 03 koševima Jovane Milaković ostvarili pobjedu. Kada su u pitanju najbolji pojedinci u pobjedničkoj ekipi, Marija Kešljevic postigla je tačno polovinu koševa od Leotara, na kraju je utakmicu završila s 33 poena i pet skokova. Anica Škrivan imala je 10 poena i pet skokova u pobjedničkom timu. Kod Čelika Anida Ćorović je bila najefikasnija s 22 poena i 10 skokova. Pobjedom u Zenici Leotar 03 je zauzeo treće mjesto na tabeli sa 27 bodova I nalazi se na domak plej ofa.

U sljedećem kolu Trebinjke su domaćin ekipi Brčanke.