
Doskorašnji fudbaler Radnika Sami Faraž napustio je Gradski stadion u Bijeljini i preslio u Zenicu, gdje je dogovorio saradnju sa Čelikom
Faraž je rođen u Francuskoj, a posjeduje alžirsko i marokansko porijeklo. Nastupao je za omladinske selekcije Maroka, dok je svoje prve fudbalske korake napravio u renomiranim akademijama Lila i Sošoa.
Nakon omladinskog staža, nastupao je za prvi i drugi tim Sošoa, a zatim je kao posuđen igrač nosio dres Paris 13 Atletika. Uslijedio je transfer u grčki Asteras Tripolis, dok je prethodnu sezonu proveo u FK Radnik Bijeljina, za koji je upisao 19 nastupa, postigao jedan pogodak i zabilježio četiri asistencije.
Povodom dolaska u Čelik, izjavio je:
- Veoma sam sretan što se pridružujem svom novom klubu i prihvatam nove izazove. Jedva čekam da obučem nove boje i upoznam naše navijače na stadionu."