Borac pregazio Rođene

Perfektno drugo poluvrijeme Borčevih juniora u meču sa Veležom! Izabranici Zorana Dragišića bili su u rezultatskom zaostatku (0:1) nakon prvih 45 minuta okršaja sa mostarskim “rođenim”, ali su od starta drugog dijela sve karte bacili u napad i to im se, maksimalno, isplatilo: gostujući golman Nedim Fišić matiran je 6 puta, te je naš tim upisao svoju najubjedljiviju pobjedu u dosadašnjem toku sezone.

Igrao se 38. minut kada je Velež poentirao iz kontranapada, a precizan je bio Anes Agović, a kako smo već rekli, pri rezultatu 0:1 se otišlo na odmor. Već u pauzi između dva poluvremena šef stručnog štaba Zoran Dragišić izvršio je tri izmjene i umjesto Jovića, Vujmilovića i Stojičića na teren poslao Eskića, Božičkovića i Bobića.

Krenuli su crveno-plavi znatno ofanzivnije i agresivnije u nastavku, znatno je podignut nivo igre, a prve plodove takve partije naš tim je ubrao već poslije 10 minuta drugog dijela, kada je svoj premijerni gol u sezoni postigao desni bek Đorđe Milutinović.

Samo 11 minuta kasnije stigli su Dragišićevi igrači do potpunog rezultatskog preokreta, a “krivac” je bio Nikola Turanjanin, kojem je današnji ukupno 13. ovosezonski gol u juniorskoj Premijer ligi.

Bio je Velež u tim momentima u nok-daunu, a Borac nije propustio ukazanu šansu da nokautira rivala. U 77. minutu na 3:1 je povisio Dorian Kuruzović, samo dva minuta kasnije poentirao je Srđan Eskić, u 84. minutu ponovo je čuvara mreže Veleža matirao Kuruzović postigavši svoj sedmi gol u premijerligaškom takmičenju, a kao šlag na tortu došao je novi Eskićev gol, njegov ukupno četvrti.

Poslije nepotpune 17. runde, Borac zauzima sedmo mjesto na tabeli uz 23 osvojena boda, a u narednom kolu gostovaće posljednjeplasiranom Čeliku.

BORAC – VELEŽ 6:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Agović (38.), 1:1 Milutinović (55.), 2:1 Turanjanin (66.), 3:1 Kuruzović (77.), 4:1 Eskić (79.), 5:1 Kuruzović (84.), 6:1 Eskić (86.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 100, sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka), žuti kartoni: – .

BORAC: Damjanović, Milutinović, Milojević, Jović (od 46. minuta Eskić), Amidžić, Kujundžić (od 84. minuta Rogić), Vujmilović (od 46. minuta Božičković), Kuruzović (od 86. minuta Martić), Turanjanin, Stojičić (od 46. minuta Bobić), Vukobratović. Trener: Zoran Dragišić.

VELEŽ: Fišić, Alagić, Bašić (od 69. minuta Kajtaz), Puce, Mandžuka (od 80. minuta Pirija), Zvizdić (od 80. minuta Marić), Pelja (od 73. minuta Dizdarević), Balavac (od 73. minuta Dželilović), Agović, Demić, Zaimović. Trener: Avdo Kalajdžić.

Slavija 1 : 1 Mladost
Široki Brijeg 0 : 0 Sarajevo
Zvijezda 09 1 : 2 Zrinjski
Željezničar 1 : 1 Sloboda
Borac 6 : 1 Velež
Krupa 1 : 0 Čelik
Travnik 3 : 1 Radnik