Katastrofa Slobode

Pioniri Sarajeva su pobjedom nad ekipom Slobode u Butmiru rezultatom 8:1 (3:1) otvorili takmičenje u Elitnoj ligi BiH.

Gosti su na otvaranju duela stigli do prednosti. Jedna dobra akcija gostiju po lijevoj strani završila je centaršutem, a najbolje se snalazi Suljić i pogađa mrežu domaćeg tima. Sarajevo je nakon toga preuzelo inicijativu a do izjednačenja su stigli preko Ramića, koji je jedan kontranapad pretvorio u pogodak za izjednačenje.

U 24. minuti potpuni preokret preko Drine. Odbrana Slobode pokušala je da izbije loptu u polje, ali se ona dobila od napadača Sarajeva koji je tako postigao pogodak za 2:1. U posljednjoj minuti prvog dijela, Ramić asisitira za Bijelonju kojem nije bilo teško da pogodi mrežu Tuzlaka za konačnih 3:1 u prvom dijelu.

Samo što je počeo drugi dio Sarajevo je preko Numanovića stiglo do pogotka, a četiri minute kasnije isti fudbaler je strijelac svog drugog, ukupno petog pogotka za domaći tim. Numanović je svoju dobru igru krunisao i trećim pogotkom u 53. minuti, kada se odlično snašao naon jedne smušenosti gostujuće odbrane.

Bijelonja u 62. minuti postiže svoj drugi pogodak, preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca. Simanić koristi jedan dobar centaršut Vladavića u 66. minuti i postiže osmi pogodak za Sarajevo za potpuni potop gostiju u ovom duelu. To je bio i posljendji pogodak na ovom duelu, koji je Sarajevo riješilo u svoju korist rezultatom 8:1.

Krupa 3 : 1 Široki Brijeg
Sarajevo 2 : 0 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Sloboda