Vogošća srušila šampione

Da su rasterećeni i da će igrati za „gušt“ i publiku košarkaši Vogošće dokazali su večeras u duelu sa aktuelnim šampionom BiH, ekipom Zrinjskog iz Mostara. Nakon što su Mostarci dva puta tokom sezone savladali ekipu Vogošće, Vogošćani su im se revanširali onda kad je to bilo najvažnije, u Ligi za prvaka. Velika pobjeda za Vogošću rezultatom 80:77.

Domaći su utakmicu otvorili sa 5-0 ali ipak veći dio prvog poluvremena pripao je gostujućoj ekipi koja je u jednom trenutku imala i +19 (17:36). Da je iznenađenje moguće Vogošćani su pokazali pred kraj prvog poluvremena kada su vezali seriju od 18-4 i vratili se u potpunosti u meč.

Poluvrijeme je završilo prednošću gostiju od 9 poena (35:44) a nakon izjednačenog trećeg perioda razlika na ulasku u posljednju četvrtinu bila je ista – 53:62. I onda je uslijedio preokret. Inferiorni u odnosu na dominantne centre Zrinjskog igrači Vogošće morali su kompenzirati brzom igrom niske petorke što je dalo rezultata. Nova serija od 13-2 za vodstvo 66:64, prvo nakon otvaranja utakmice. Vodstvo koje uspjevaju sačuvati do samog kraja. Igrači Zrinjskog nisu se snašli na tu formaciju Vogošće, u ključnim trenucima stao im je i vanjski šut i na kraju zasluženo slavlje igrača i navijača Vogošće. Odličan uvod pred komšijski derbi sa Sparsima koji se igra u Vogošći u subotu u 19 sati.

Vogošćani su večeras odigrali perfektno, cijeli tim je igrao gotovo bez greške. Najprecizniji je bio Vuleta sa 20 postignutih poena a novajlija Talić pratio je sa 13.