Nova pobjeda Sarajeva

Pet golova Lokomotivi. SFK Sarajevo 2000

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo pobjedile su ekipu Lokomotivu iz Brčkog sa 5:0 u okviru prvog kola Lige za prvaka u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine.

Ekipa Samire Hurem je ostvarila 14 trijumf ove sezone, dok su Lokosice doživjele šesti poraz. Prvu šansu na utakmici imala je Lokomotiva u 8. minuti, nakon greške u odbrani domaće ekipe, Crnjak poklanja loptu za Mujkić, koja izlazi oči u oči sa Hasanbegović, no, ipak se spetljala, pa je asistirala do Vrsajko, koja je veoma dobro šutirala, ali je lopta otišla pored lijeve stative.

Zatim je domaća ekipa imala prvu priliku na utakmici, tek u 13. minuti, Kapetanović je ubacila loptu šesnaesterac, ali Medić nije uspijela dobro da zahvati. Tri minute kasnije, Đoković je šutirala iz slobodnog udarca preko gola. Onda u 18. minuti Kuljanin je nakon jedne odbijene lopte postigla pogodak i dovela u prednost svoju ekipu.

U 34. minuti Đoković je ubacila loptu iz kornera, a Hadžić glavom postigla pogodak i povećala prednost na 2:0. Samo dva minuta poslije Đoković je nakon asistencije Kapetanović postigla pogodak, a dva minuta kasnije u listu strijelaca se po drugi put upisala Hadžić, pa je na poluvremenu bilo 4:0.

U nastavku igre domaća ekipa je postigla još jedan pogodak preko Medić u 55. minuti. Lokomotiva je u drugom dijelu igre imala šansu preko Zukić, koja je povukla kontranapad, šutirala prema golu, ali je lopta otišla pored desne stative. Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je ostalo 5:0 za Sarajevo. SFK

2000 Sarajevo - ŽFK Lokomotiva Brčko 5:0 (4:0).

Stadion: Butmir, trening centar FK Sarajevo. Gledalaca: 30. Glavni sudija: Lejla Brčanović (Živinice). Pomoćnici: Tamara Došen (Prijedor) i Milka Rokić (Gradiška). Žuti karton: Lokomotiva (Ilić).

SFK: Hasanbegović, Crnjak (od 46. Krajnić), Đoković, A. Spahić, Kuljanin, A. Spahić, Kapetanović (od 58. Limanović), F. Mujkić, Medić (od 73. Marevac), Hadžić, Selimović. Trener: Samira Hurem.

Lokomotiva: A. Fačić, Džanić, Gavrić, Vrsajko, Trujić, Ćosić, Zukić (od 84. Rosuljaš), I.Facić (od 70. Malinović), Ilić, Mirkić, E. Mujkić. Trener: Milorad Ilišković. Igračica utakmice: Aida Hadžić (SFK 2000 Sarajevo).