Željo ''pregazio'' Kozaru

Željezničar - Kozara 3:1

U utakmici 8. kola Lige za prvaka I lige Republike Srpske odigranoj danas u Banja Luci Željezničar Sport Team je savladao Kozaru sa 3-1.

Dobro su fudbaleri Kozare ušli u utakmicu i već u 5. minuti šut isprobava Petković. Malo kasnije iz slobodnog udarca pokušava Lolić, ali je Ćetković siguran. Domaćin se uspijeva oduprijeti prvobitnom naletu fudbalera Kozare i polako preuzeti inicijativu. U 22. minuti, dobra akcija Željezničara, lopta dolazi do Kuzmanovića koji vješto šalje loptu u donji desni ugao Modićevog gola i dovodi domaće u vođstvo od 1-0. Pokušava Kozara uzvratiti preko Novakovića i Kukića, koji je u igru ušao umjesto povrijeđenog Kondića, ali odbrana Željezničara otklanja sve opasnosti po svoj gol.

Od prve minute drugog poluvremena kreću fudbaleri Kozare agresivno ka golu Željezničara. Odličan prodor Glišića u 47. minuti zaustvlja Ćetković. Pokušavaju Kukić i Novaković, ali bez uspjeha. U 63. minuti Glišić odlično pronalazi Lolića, čiji šut sa tri metra nevjerovatnom odbranom u korner izbacuje Ćetković. I kako to obično biva, umjesto izjednačenja stiže kazna, Marković postiže gol za vođstvo od 2-0. Ipak, ne predaju se igrači Kozare i samo tri minuta kasnije Lolić smanjuje na 2-1. Nastavlaju fudbaleri Kozare sa pokušajima da dođu do izjednačenja. Prijete Novaković, Glišić, Kukić, ali domaćin u 85. minuti nakon greške odbrane Kozare preko Markovića postavlja konačnih 3-1.

Sljedeće subote, 1. juna 2019. godine igra see pretposljednje 9. kolo Lige za prvaka I lige Republike Srpske. U posljednjoj utakmici pred domaćom publikom na Gradskom stadionu u Gradišci FK Kozara će dočekati Slogu (Gornje Crnjelovo). Utakmica počinje u 17.30 h.

Željezničar -Kozara 3:1 (1:0)

Željezničar Sport team (Banja Luka): Ćetković N., Babić N., Šaula O. (od 75. min. Kuprešak N.), Kulenović L., Bosančić D., Marković B., Bilal A. (od 86. Kalabić S.), Jovandić N., Kuzmanović I., Milanović M., Petrović A. (od 6. Malić L.), trener Ćurguz Z., klupa: Avdukić A., Đukić M., Baštić S., Teodorović D.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Raspudić B., Maksimović S. 8od 82. Stjepanović N.), Lolić D., Šakić M., Glišić D., Otojić B., Novaković M., Petković V. (od 82. Kukavica A.), Kondić A. (od 33. Kukić M.), trener Janković I., klupa: Dončić D., Komljenović D., Gvozden S., Đurić L.

Borac 3 : 0 Podrinje
Sloga 1 : 1 Rudar Prijedor
Željezničar Sport team 3 : 1 Kozara