Tekstilac i Slavija remizirali: Dervenćani umalo do preokreta

Fudbaleri derventskog Tekstilca i Slavije iz Istočnog Sarajeva remizitali su 2:2(0:2) na Gradskom stadionu u Derventi u okviru petog kola Prve lige Republike Srpske.

Izuzetno otvorana utakmica viđena je u Derventi, gdje su smjenjivali kiša i sunce, ali golova nije nedostajalo.

Slavija je do vodstva stigla u 10. minutu, kada je kada poslije jednog prekida domaćih Nikola Popovac istrčava kontru, stiže do lopte prije istrčalog Pećića i pogađa mrežu domaćih. Pred sami odlazak na odmor gosti iz Istočnog Sarajeva dolaze do vodstva od 2:0. Nikola Bjeloš se najbolje snašao u kaznenom prostoru i pogodio, nakon čega se otišlo na odmor. Treba istaći da su Dervenćani imali dobre šanse preko Reljića u dva navrata, te Perovića i Simića ali nisu savladali Nedžibovića.

U nastavku domaći nastavljaju sa inicijativom. Već u 56. Minutu stižu do pogodka preko Slađa Stupara. Imali su 'krojači' prilike preko Miloša Perovića  koga na ovoj utakmici nije htio pogodka, kao i preko štopera Raševića ali na golu je dobar bio golman Slavije.

I kada se očekivalo da Slavija sa tri boda krene za Istočno Sarajevo, sudija Rajko Đorđić pokazuje na penal za domaće, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Miloš Perović. Loptu je uzeo jedan od najstarijih i najiskusnijih na terenu, ali i u ligi. Dragan Jolović i pogodio za bod Tekstilca. U finišu susreta opomenu je dobio i trener Tekstilca Danimir Milkanović

U naredom kolu Tekstilca gostuje u Modriči kod Alfe, dok Sokolovi dočekuju Željezničar Sport Tim iz  Banjaluke.

Tekstilac - Slavija 2: 2 ( 0:2)

Derventa. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina).  Strelac: Stupar 56, Jolović (11.m) 90  (Tekstilac), Popovac 10. Bjeloš 44.(Slavija). Žuti kartoni: Reljić , Ćorić (Tekstilac), Bjeloš, N. Pušara, Blagojević  (Slavija).

Tekstilac: Pećić  , Marić   , Rudan   , Jolović   , Aljetić   , Stupar   , Reljić   (o od. 64. Milojević)  , Perović   , Zarić   , Ćorić  , Simić  (od 32. Rašević ).

Slavija: Nedžibović   , Mušić   , Perović  , A. Pušara   , Babić   , Arbinja   (od 75. Ljuca)  , Popovac , Šćepanović   , Blagojević (od 90. Mujkić) , Bojanić  , Bjeloš  (od.65  N. Pušara).

Jedinstvo 1 : 1 Kozara
Željezničar Sport Team 1 : 1 Slavija
Tekstilac 1 : 3 Modriča Alfa
Krupa 2 : 0 Rudar Prijedor