Emina slavila protiv Modriče

Emina Mostar

Fudbalerke Emine iz Mostara pobjedile su ekipu Modriču rezultatom 5:0 na domaćem terenu u okviru petog kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa Zije Tojage je dobro otvorila susret kada je povela u 20. minuti, Denda je poslala dugu loptu prema Gačanica, koja je primila loptu i pogodila suprotni ugao Okanović, te dovela svoju ekipu u vođstvo od 1:0. Samo šest minuta kasnije Emina je udvostručila prednost, Kršo je šutirala prema golu Modriče, pa je Gačanica nakon odbitka ubacila loptu u mrežu. Do kraja prvog dijela igre Gačanica je postigla het trik i gotovo riješila pitanje pobjednika već nakon prvih 45. minuta ovog duela.

Početkom drugog poluvremena i Bojanić se upisala u listu strijelaca nakon još jedne asistencije Kršo. Emina je uglavnom kontrolisala u drugom poluvremenu meč, te stvarala još nekoliko prilika, ali nije bilo promjena. Konačan rezultat ove utakmice postavila je Gačanica u 63. minuti nakon šuta sa 20 metara udaljenosti.

- U duelu protiv Modriče smo opravdali ulogu favorita i bodovi su zasluženo ostali u Mostaru. Poslije poraza u Brčkom prošlo kolo, analizirali smo greške koje smo ispravili u ovom meču, a naravno uvijek može bolje, ali smo prezadovoljni sa jučerašnjom igrom. Naravno da sam presretna zbog golova, koji naravno bez mojih saigračica ne bi bili mogući, kaže Minela Gačanica, igračica Emine.

ŽNK Emina Mostar - ŽFK Modriča 5:0 (3:0).
Stadion: Rođeni.