Sloga bolja od Proletera

Sloga, Doboj

U komšijskom derbiju Sloga je savladala ekipu Proletera iz Teslića rezultatom 2:0. Ovom pobjedom Sloga je i dalje ostala neporažena u prvenstvu nakon sedam odigranih kola. Veliku podršku Slogi u ovoj utakmici pružala su djeca iz omladinske škole. To je veoma lijepa praksa koju treba njegovati. Sloga je došla u vođstvo golom Aleksandra Jankovića u 33. minutu. Dobojlije su većim tokom susreta bili bolji protivnik. Tek u finišu nakon dosuđenog kaznenog udarca prednost su udvostručili na 2:0. Siguran sa bijele tačke bio je Srđan Đuranović.

Sloga se trenutno nalazi na drugom mjestu sa četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Borca iz Kozarske Dubice. U narednom kolu gostuju u Laktašima kod istoimene ekipe.

Sloga - Proleter 2:0 (1:0)

DOBOJ – Strijelci: 1:0 Janković u 33, 2:0 Đuranović u 84. minutu (iz jedanaesterca). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 400. Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka). Pomoćnici: Dragan Žarić (Kotor Varoš) i Dejan Stjepanović (Banja Luka). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Posmatrač suđenja: Predrag Đurđević (Prnjavor). Žuti kartoni: Lale, Đukarić, Marković (Proleter). Crveni karton: Nebojša Trifunović (rezervni golman, na klupi, Proleter) u 75. minutu.

SLOGA (D): Jupić, Janković (od 46. minuta Hadžimujić), Nikolić, Đedović (od 60. Šimić), Buljubašić (od 80. Andrić), Đuranović, Gouhan, Vasiljević, Ivešić, Junuzović, Ristić. Trener: Milan Draganović.

PROLETER: Matović, Lale, Josipović, Đukarić, Čović (od 46. minuta Mekić), Đekanović (od 76. Osmić), Marković, Popović, Stojanović, Savić, Đukić (od 65. Džigerović). Trener: Nebojša Đekanović.

Igrač utakmice: Srđan Đuranović (Sloga Doboj)

Sloboda (MG) 0 : 2 Mladost
Sloga (S) 1 : 0 Jedinstvo
Sloboda (NG) 3 : 0 Laktaši
Sloga (D) 2 : 0 Proleter
Ljubić 4 : 1 Sloga (T)
Borac (KD) 3 : 1 Omarska
Dubrave 1 : 0 Borac (Š)