Kiks Lokomotive u Gredicama

Prvoplasirana ekipa 4. lige Posavina grupa Zapad, ekipa Lokomotive iz Brčkog ove nedjelje gostovala je uvijek neugodnoj ekipi Gredica.
Prvo poluvrijeme gledala se utakmica kakvu smo svi i očekivali. Tvrdo na sredini terena, ali bez konkretnih prilika na obje strane, tako da se na pauzu otišlo sa najnepopularnijim rezultatom 0-0.

Meč prepun tenzija i grubih prekršaja nastavljen je i u drugom poluvremenu, a jedan od takvih bio je dovoljan ,mora se napomenuti sjajnom arbitru Vićiću da u 65. minutu dosudi kazneni udarac za Lokose.

Jokanović preuzima odgovornost, ali šutira traljavo i golman domaćih Simić mu hvata "živu" loptu. Odbranjen penal dao je krila domaćim igračima i krenuli su po sve ili ništa, a to se isplatilo u 76 minutu. Ponovo na sceni odlični Vićić i opravdan penal za Gredice. Gnjatić uzima loptu i pokazuje kolegi sa druge strane kako se izvodi penal, Gredice vode 1:0.

Kako je utakmica odmicala napadi Lokosa su bili sve jači, ali i tenzije su bile sve veće. Sve je eskaliralo u 84 minutu kada nervozni Kikić, iz redova gostiju vrijeđa glavnog sudiju, a ovaj mu u znak "zahvalnosti"  pokazuje direktan crveni karton.

Do kraja je ostalo 5 minuta, izmjena u redovima Lokomotive, u igru ulazi Damjanović, a u 90 minutu pokazuje da je to bio bingo. Damjanović šutira, Simić loše reaguje i rezultat je konačnih Gredice - Lokomotiva 1:1.

Budućnost Red Star 2 : 1 Grčica
Gredice 1 : 1 Lokomotiva
Zadrugar 1 : 1 Crvena zvijezda
Mladost 4 : 0 Obilić