EL: Zvezda pala nakon produžetka

Košarkaši Makabija savladali su Crvenu zvezdu sa 84-69 nakon produžetka, u okviru trećeg kola Evrolige.

Zvezda je očajno otvorila susret. Napadi katastrofalni a odbrana još gora. Uz sve to, prilično pogubljeni potezi Milana Tomića i Makabi je došao do dvocifrene prednosti. Zvezdu je u prvom periodu koliko toliko držao nestvarni Perperoglu. U drugom periodu gledali smo tvrdu i negledljivu košarku a Zvezda je, s obzirom na igru, na odmor otišla sa pristojnih -9.

U trećem periodu Makabi je imao i +14. Međutim, Zvezda je dobro odigrala završnicu trećeg perioda i prišla je na -7. Zvezda je na startu poslednjeg perioda propustila neke šanse. Makabi je na četiri minuta do kraja imao vodstvo 67-57. Tada je Zvezda zaigrala sjajno. Serijom 10-0 došla je do izjednačenja. Imali su preko Dženkinsa i Berona šansu za vodstvo ali obojica su promašili trojke. Makabi nije iskoristio svoj zadnji napad i otišlo se u produžetke.

U produžetku je Zvezda ostala potpuno bez snage. Za pet minuta igre postigli su samo dva poena pa je Makabi predvođen Vilbekinom na kraju ubjedljivo slavio.

Makabi je predvodio Vilbekin sa 16 poena dok je Perperoglu imao 18 na drugoj strani.

Oba tima su na 1-2 skoru.