Omarska:Panić raspucan,jubilej Zdjelara

Danas je u Omarskoj odigran susret dva neravnopravna tima. Viđena je raspoložena Omarska sa jedne strane, te sa druge strane ekipa Poleta koja je danas pokazala vrlo malo, faktički ništa. Može se reći da je najuzbudljiviji momenat današnje utakmice bila dodjela prigodnih poklona Zdjelar Darku, koji je danas odigrao dvije stotu utakmicu za Omarsku.  Posebno raspoložen danas je bio četverostruki strijelac, Panić Vedran.

Od prvog minuta Omarska je krenula ofanzivno. Prvi gol je postignut u 17. minutu. Panić je probio po desnoj strani i pogadio suprotne rašlje gola. To ej bio najljepši pogodak na današnjoj utakmici, i već posle tog gola gosti su se raspali. I nakon prvog pogotka Omarska je  nastavila sa napadima. Samo tri minute kasnije nakon dobre akcije Krecelj proigrava Panića koji rutinski završava akciju i povisuje na 2-0. I nakon tog pogotka ništa se na terenu nije promjenilo. U 38. minutu Omarska povisuje na 3- 0. Rosić je ovaj put probio po lijevoj strani i proigrao Romanića koji sa penala pogađa mrežu gostiju. I nakon toga se redaju šanse,  ali maše Rosić, Panić, Krecelj. Ipak u 43. minutu Krecelj i Panić duplim pasom izbacuju odbranu Poleta, Panić zaobilazi golmana i kompletira het trik te postavlja konačan rezultat prvog poluvremena, 4-0 za Omarsku.

I u drugom poluvremenu ništa se bitno nije promjenilo na terenu. Već u 49. minutu Rosić probija po lijevoj strani, proigrava Panića koji po četvrti put matira golmana gostiju. Omarska se u drugom poluvrmenu razigrala, a Polet se potpuno predao. U samom finišu utakmice, Anđić je napravio dar mar po lijevoj strani, predriblao odbranu Poleta, izašao  sam pred golmana, koji ga ruši, a sudija Simić pokazuje na 11 metara i isklučuje golmana gostiju. Penal je izveo Darko Zdjelar, koji je postigao gol za konačnih 6-o i tako obilježio svoj jubilej.

U sledećem kolu Omarska gostuje kod Borca u Šamcu, a Polet dočekuje Slogu iz Trna.

Omarska – Polet 1926 Brod 6-0

Panić ‘17,’20, ‘43, ‘49, Romanić Darko ‘ 38, Zdjelar ‘88(pen)

Sudija: Simić Milan (Krupa n/v). Gledalaca: 80

Žuti kartoni: Vugdalić (Polet). Crveni karton: Stojanović (Polet) u 88. minutu

Omarska: Jokić Ml, Jokić Ma, Zdjelar, Nišević, Rosić (Romanić S), Romanić Da, Panić, Krecelj (Stojnić), Grahovac (Timarac), Anđić, Vračar. Trener: Milenko Vuleta

Polet: Mitrić (Stojanović), Pivaš (Ćerić), Đurić (Kolunija), Petrić, Vugdalić, Tešanović, Đukić, Cvetković, Jovičić, Milošević, Brković. Trener: Savić Dejan.