Sloga porazila Leotar

Leotar - Sloga Doboj

U zaostaloj utakmici 4. kola Premijer lige BiH, RK "Leotar" je na svom parketu poražen od RK "Sloga" iz Doboja rezultatom 23:28 (13:17).

Ovo je prvi poraz Trebinjaca u ovom prvenstvu u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", a gosti su ostvarili drugu pobjedu uz četiri neriješena rezultata.

Veliki broj gledalaca došao je u dvoranu da prati ekipu Leotara i svi su bili uvjereni da će ostvariti treću pobjedu zaredom. Ali nije bilo tako. Od početka je domaćin ušao nervozno u igru, a iskusni gosti su to obilato koristili.

Izjednačeno je bilo sve do 22. minuta kada je domaćin vodio sa 10:9. Od tada pa do kraja prvog poluvremena Dobojlije prave seriju 3:7, tako da se na pauzu otišlo sa rezultatom 13:17.

Trebinjska publika je u drugih 30. minuta očekivala preokret, a do njega je došlo tek u 48. minutu, kada igrači Darka Tavrića izjednačuju na 20:20, bilo je i 21:21, domaćin je imao zicer da preokrene u svoju korist, ali im se nije dalo.

Brzopletost ih je skupo koštala i gosti dolaze u 55. minutu do prednosti od 21:24. Već tada se vidjelo da je večerašnja utakmica izgubljena.

Do kraja utakmice domaćin je postigao dva, a gosti četiri gola za konačnih 23:28.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je rekao da je utakmica izgubljena već u prvom poluvremenu.

"Nismo dobro otvorili utakmicu i nismo dobro odigrali cijelih 30 minuta. Jednostavno ništa nam nije polazilo od ruke, ni odbrana ni napad", istakao je Tavrić.

Već u subotu u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" igra se utakmica 8. kola, u goste dolazi RK "Drina" iz Zvornika.

Leotar - Sloga Doboj 23:28 (13:17).

RK "Leotar": Savović, Draganić 2, Milićević 9, Parežanin, Milojević 3, Bugarinović 1, Ratković, Stojanović, Uljarević 2, Janković 2, Grk, Abramović 1, Srdanović 2, Radović, Ninković 1. Trener: Darko Tavrić.

RK "Sloga": Bogdanović, Radić, Stojanović, Tulendić, Prestaš 3, Vladimir Stanković 5, Borislav Stanković 3, Miloš Maksimović, Miličević, Zekić 2, Ristić, Knežević 5, Bubić 4, Mišanović 2, Ćosić 4, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

izvor:trebinjelive.com

Sloboda 31 : 24 Drina
Izviđač CO 31 : 26 Goražde
Sloga (GV-U) 27 : 24 Gračanica
Slavija 27 : 25 Maglaj