Leo pao u zadnjoj sekundi

U 9. kolu Premijer lige BiH RK “Izviđač CO” je u Ljubuškom nakon neizvjesne i uzbudljive utakmice tokom svih 60. minuta pobijedio RK “Leotar” 24:23 (12:12). Pobjedonosni pogodak postigao je Vukšić u posljednjoj sekundi, a to je ujedno bio i njegov jedini gol na meču.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu. U prvih 30. minuta domaćin je poveo sa 7:5 u 18. minutu, ali nakon toga gosti prelaze u vođstvo od jednog gola razlike.

U posljednjem napadu domaćin je izjednačio na 12:12 i sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme je bilo identično prvom. Ekipe se smjenjuju u vođstvu tako da je na semaforu u 50. minutu pisalo 18:18. U posljednjem minuti trener Tavrić je zatražio tajm-aut i 12 sekundi prije kraja Bugarinović iz sedmerca izjednačava rezultat na 23:23.

Svi su mislili da je to kraj, ali je Milan Vukšić u posljednjoj sekundi donio sva tri boda domaćoj ekipi.

Trebinjci su prikazali odličnu utakmicu i bili ravnopravan protivnik ekipi koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva zabilježila dva poraza. Samo djelić sekunde nepažnje i malo sreće dijelilo ih je od velikog boda iz Ljubuškog. Nakon 8. kola Leotar ostaje na 12 bodova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ekipa RK „Sloga“ Gornji Vakuf-Uskoplje.

Izviđač - Leotar 24:23 (12:12)

RK “Izviđač CO”: Grbavac, Mandić, Vukšić 1, Alilović 1, Kos 3, Jozinović 9, Primorac, Šoljić 2, Džono 1, Delić 7, Maretić, Pavlak, Buntić, Muhović, I. Miličević. Trener: Mario Bjeliš.

RK “Leotar”: Savović, Veraja, Draganić, A. Miličević 4, Milojević 4, Nikolić 1, Ninković, Radović, Bugarinović 4, Uljarević 1, Janković 3, Abramović, Srdanović 6. Trener: Darko Tavrić.

izvor:trebinjelive.com

Konjuh 39 : 29 Sloboda
Sloga (D) 31 : 30 Vogošća PH
Maglaj 32 : 27 Iskra
Gračanica 27 : 25 Lokomotiva