Pl: Ole nadmudrio Murinja u derbiju, pobjede Čelsija i Lestera

Fudbaleri Čelsija savladali su Aston Vilu sa 2-1 u 15. kolu Premijer lige.

Meč je počeo u dosta sporom ritmu i bez mnogo prilika. Ipak, golom Temi Ejbrahama, domaći  Djelovalo je da će domaći na odmor sa prednošću ali je Trezege u 42. minuti pogodio za 1-1. U nastavku susreta Čelsi je igrao fenomenalno. Imali su sijaset šansi ali samo su jedan gol dali. Junak pobjede bio je Maunt, koji je dao fenomenalan pogodak.

U jednom od derbija kola, Mančester Junajted savladao je Totenhem sa 2-1.

Junajted je dobro otvorio susret i golom Rašforda poveli su sa 1-0. Imali su nekoliko prilika ali je Gazaniga sjajno branio. Do kraja prvog poluvremena gosti su izjednačili a strijelac je bio Ali. U nastavku susreta gledali smo dobar fudbal. Jedini pogodak bio je djelo Rašforda, koji je pogodio z pobjedu svog tima.

Sa pobjedama je nastavio i Lester Golovima Vardija i Medisona, savladali su ekipu Votforda sa 2-0. Tom pobjedom ostali su drugi na tabeli.

Arsenal 1 : 2 Brighton
Burnley 1 : 4 Manchester City
Leicester 2 : 0 Watford
Sheffield United 0 : 2 Newcastle United
Wolverhampton 2 : 0 West Ham
Manchester United 2 : 1 Tottenham
Chelsea 2 : 1 Aston Villa
Southampton 2 : 1 Norwich City