Gračanica bolja od Dobojlija

Gračanica, rukomet

Nakon početnog vođstva gostiju domaći prave seriju 3:0 i prvi puta imamo +2. U 19.minutu imaju i 8:4 i do tog momenta sve funkcioniše vrlo dobro. Čvrsta odbrana i relativno uspješan napad rezultirali su pomenutim vođstvom.

Ipak, nakon toga gosti prave seriju 5:0 i dolaze do izjednačenja. Do kraja poluvremena igra se gol za gol, a prvi dio utakmice završava nerješeno 11:11.

U drugom poluvremenu vodi se rovovska borba, ekipe se smjenjuju u vođstvu, sve do 47.minute kada Sloga pravi seriju 0-3 i vodi 17-19.
Slijedi period igre gol za gol u kojem domaći nisu mogli doći do egala, niti se Sloga mogla odvojiti na +3.

Posljednji puta u 53.minuti Sloga ima +2, kod rezultata 20-22. I onda kao i mnogo puta do sada na krilima fenomenalne gračaničke publike u posljednjih sedam minuta domaći prave fantastičnu seriju 6:1 i potpuno zasluženo pobjeđuju 26:23, a da je kojim slučajem ishod bio i drugačiji ne bi bilo nezasluženo.

Gračanica - Sloga 26:23 (11:11)

Maglaj 20 : 18 Sloboda
Gračanica 26 : 23 Sloga (D)
Goražde 22 : 37 Konjuh
Drina 31 : 28 Vogošća PH
Izviđač CO 42 : 32 Iskra
Sloga (GV-U) 33 : 27 Lokomotiva
Slavija 26 : 27 Borac m:tel